Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Isparta - Aralık 11, 2014 8:08 pm A A

Geçte olsa nihayet Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç görevinden alındı. Daha önce yazdık, bir daha yazalım: Abdullah beyle şahsi bir sorunum olmadı –olmaz. Sadece Sayın Kılıç ile ilgili değil, şahsi sorunlarımız olursa bile bunu mesleğimize yansıtmayız.

Eleştirilerim müdür beyin idarecilik anlayışı ve Isparta Kültür – Turizmine katkıda bulunmayışı ile ilgiliydi. Aynı görüşteyim ve isteyen herkesle istedikleri yerde bu konuyu tartışırım.

Abdullah beyin alınması gündeme gelmesinin öncesinde ve bugünlerde sürekli benim Kültür ve Turizm Müdürü olacağım gündeme getirildi. Tekrar ediyorum; Böyle bir durum söz konusu değil, kesinlikle olmayacak.

Birileri sürekli beni müdür yapma peşinde. Birileri de müdürlükleri matah bir makam gibi sunma derdinde. Mutlaka her meslek önemli ve kutsaldır. Ama sadece Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü değil, hiç bir makamda gözüm yok, talebim yok. Bunu herkes iyi bilsin.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü Isparta için çok önemli. Ekonomisi, hizmet sektörü, turizm, tarımve hayvancılığa dayalı bir şehir düşünün.

Elinde, Eğirdir Gölü, Gölcük, Davraz Kayak Merkezi, Kızıldağ, Barla, Psidia Antiocheai, Yazılı Kanyon, Zindan Mağarası gibi değerleri bulunan bir şehir var ama kültür ve turizmde adı anılmıyor.

Bütün potansiyellerin aynı ilde bulunması demek, büyük bir imkan – fırsat demek. Peki Isparta için bu potansiyelleri harekete geçirecek lokomotif kurum kim? Tabii ki Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü.

Abdullah bey 10 yıldır İl Müdürü.

Bu alanlarla ilgili ne yapmış?

Nasıl bir başarı sağlamış.

Ne kadar turist artışı yaşanmış?

Bütün gelişmelerin içinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün payı ne?

Soruları artırabilirsiniz. Bizim derdimiz bu.

Yoksa bir toplantı sırasında binanın girişi yeni pas pas yapıldı diye “burası batar, yeni paspaslandı. Arka kapıyı kullanın” mantığında bir idareci değil.

Harika bir konferans salonunun kapısının menteşesi yıpranır diye az kullandıran bir idareci değil.

Yukarıdakiler sadece örnek. Tek isteğimiz Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne vizyonu olan Isparta ve bölge turizmine katkı sağlayacak, bölgeyi kültür ve turizm alanında şaha kaldıracak bir isim gelsin.

Unutmadan benim küçük bir talebim var: Yeni müdür atanıncaya kadar beni vekaleten bir hafta 10 günlüğüne Kültür  – Turizm Müdürü yapsalar da Abdullah bey devir – teslimi bana yapsa. Bu durumdan Abdullah Kılıç beyinde çok büyük mutluluk duyacağını tahmin ediyorum.

Isparta - 8:08 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER