Komandolar için imkansız yok!

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulundaki Komando İhtisas Kursu’nun ilk aşaması “derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı” başarıyla tamamlandı.

Her türlü arazi ve iklim şartında fiziksel ve psikolojik yeterliliğe sahip olmaları istenen komando adayları, 4 hafta boyunca Davraz Dağı’nın 2 bin metre rakım ve dondurucu soğuğunda kardan yaptıkları iglularda yaşadı, bir metreyi bulan karda kilometrelerce yürüdü.

Kursun ilk aşaması, “derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı”, komando adaylarının her türlü hava, arazi ve iklim şartında fiziksel ve psikolojik yeterliliğe sahip olmaları için Toroslar’ın en yüksek zirvesi, Davraz Dağı’nın 2 bin metrelik rakımında gerçekleştirildi. Dondurucu soğukta 4 hafta boyunca yaşamak zorunda kalan kursiyerler, hayatlarını idame ettirebilmek amacıyla öncelikle iglular (sıkıştırılmış kardan yapılan evler) inşa etti.

Komando adayları, “kara komando harekatı”, “su üstü komando harekatı”, “hava indirme harekatı”, “mayın/EYP müdahale ve acele tahrip teknikleri”, “meskun mahallerde teröristle mücadele harekatı”nı başarılarıyla tamamlamaları halide komando brövesi almaya hak kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Komandolar için imkansız yok! için yorumda bulun

    Komandolar için imkansız yok! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Komandolar için imkansız yok! için ilk yorumu yapabilirsin.