‘Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi geldi

Japon, Koreli, Taylandlı ve Malezyalı turistlere yönelik çalışan Dorak Turizm’in tur programı kapsamına aldığı ‘Kiraz ve Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi Isparta’nın Uluborlu ilçesine geldi. Uluborlu’da Çay Bahçesi’nde yol yorgunluğunu köpüklü ayranla atan Tayvanlı turistler, Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi ile tanıştı.

Uluborlu kirazı ve Hıdırellez kutlamaları ile ilgili bilgi veren Ünverdi, kiraz çiçeği turizm çalışmasının ilk grubunu Uluborlu Kalesi’nde gerçekleştirilen Hıdırellez şenlikleri alanına götürdü. Şenlik alanını gezerken yaprak sarması gibi yöresel yiyeceklerin tadına bakıp Uluborlular ile birlikte bol bol fotoğraf çekilen Tayvanlı turistler, kiraz çiçeklerinin bulunduğu bahçeyi de gezdi.

Belediye Başkanı Mehmet Ünverdi, BAKA Uzmanı Abdullah Madenci ve belediye meclis üyeleri ile hatıra fotoğrafları çekilen Tayvanlı turistler, “Çok güzel yerler ve çok hoşumuza gitti. Hıdırellez kutlamaları yapılan alanda heyecanlandık. Misafirperverliğiniz ve hoşgörünüz çok güzel. Tayvan’ın güneyi ve kuzeyinden farklı yerlerinden geldik. Döndüğümüzde bize gösterilen ilgiden bahsedip buraları arkadaşlarımıza anlatacağız. Reklamınızı yapacağız. Çok takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tayvanlı turist grubunu uğurladıktan sonraki değerlendirmesinde Belediye Başkanı Ünverdi, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımızın organizasyonu sonrasında Tayvanlı turist grubu, Uluborlu’da kiraz çiçeği ile ilgili güzel bir dönemi fotoğraflamak ve görüntülemek için ilçemize geldi. Halkımızın katıldığı Hıdırellez etkinliğinde de grubumuzu ağırladık. Önümüzdeki süreçte gelen gruplarımıza kiraz hasadı yaptırmayı, buradaki doğal yaşamı gösterip organizasyon yapmayı planlıyoruz. Yine BAKA’nın desteğine ihtiyacımız var diye düşünüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi geldi için yorumda bulun

    ‘Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi geldi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi geldi için ilk yorumu yapabilirsin.