ITSO, ilin sorunlarını çözmek için çalışıyor

Isparta - Şubat 7, 2014 2:01 pm A A

Isparta TSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Yöneticileri, Karayolları Bölge Müdürü Altıok’u ziyaret ederek, Dereboğazı Duble Yolu, Eğirdir Konya Duble Yolu, Baladız Kavşağı, komşu illerin çıkışlarında Isparta’yı gösteren yön tabelalarının yetersizliği ve birçok konunun çözümü için destek istediler.Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ilin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ediyor. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITSO Eski Başkanı Eyüp Avcular, Meclis Başkanı Osman Şahlan, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Gül Petek Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı ile birlikte Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok’u ziyaret ederek sorunları anlatıp çözüm istediler.

DUBLE YOL ÇALIŞMALARI HIZLANMALI

ITSO Başkanı Başdeğirmen, öncelikle Bölge Müdürü Altıok’dan Isparta Antalya,(Dereboğazı) Isparta Konya duble yol çalışmalarının hızlanması ile ilgili destek istediklerini bildirdi. Isparta-Antalya arası yatırım planında bulunmayan 80 km’lik yolun yapılmasının Ispartalılar için önemini anlattıklarını belirten Başdeğirmen, “Isparta-Antalya Duble yol çalışmalarında 80 km’lik bir yol planlamada yer almıyor. Biz bu yolun da yapılmasını istiyoruz. Isparta ile Antalya arasındaki yolun duble olması her iki ilin de ekonomisi açısından çok önemli. Gerek Antalyalı işadamlarımızın gerekse Ispartalı işadamlarımızın iki ille bağlantıları ticari olarak çok kuvvetli. Ayrıca Isparta’da uluslararası ölçüde bir havalimanımız var. Karayolumuzun duble olması yolu hem kısaltacak hem de Süleyman Demirel Havalimanına da katkı sağlayacaktır. Antalya Havalimanın dolu olduğu zamanlarda uçaklar rahatlıkla Isparta Havalimanı’na inebilecek ve yolcu transferini kara yolu ile yapabilecektir. Bu konudaki taleplerimizi Karayolları Bölge Müdürlüğü, Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığımız başta olmak üzere diğer ilgili Bakanlıklar nezdinde iletmeye devam edeceğiz.”dedi.

BALADIZ KAVŞAĞI’NDAN DİREK GEÇİŞ İSTEDİLER

Keçiborlu Yolu’ndan Isparta’ya dönen yolla ilgili de düzenleme istediklerini belirten ITSO Başkanı Başdeğirmen Bölge Müdürü Altıok’a bu konudaki mağduriyetleri anlattı. Isparta istikametine gidecek sürücüler için yolun kafa karıştırıcı ve kaza riskinin yüksekliğinden bahseden ITSO Başkanı Başdeğirmen, “Biz Baladız Kavşağı’ndaki U dönüşünün kaldırılarak Keçiborlu Yolu’ndan Isparta’ya direk geçiş olmasını istiyoruz. Çünkü oradaki U dönüşü gerçekten sürücüler için anlamsız ve gereksiz. “diye konuştu.

TABELALAR YETERSİZ

Karayollarındaki en büyük sorunlardan birinin de komşu illerin çıkışlarında Isparta’yı gösteren yön tabelalarının yetersizliği olduğunu belirten Başdeğirmen şu bilgileri verdi: “Antalya, Afyon, Denizli, Konya çıkışlarında Isparta’yı gösteren yön tabelalarının yetersiz olduğunu görüyoruz. Ayrıca Baladız Kaşağı’nda Antalya Doğu, Antalya Burdur tabelasındaki ifadelerin de Isparta Antalya Alanya olarak değiştirilmesini istiyoruz.“

Gül Petek Sanayi Sitesiyle ilgili bir sorunu Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı ile Bölge Müdürü Altıok’a anlattıklarını belirten Başdeğirmen, Çevre Yolu ile Gül Petek Sanayi Sitesi 3. Kapısı arasında bir geçiş yapılması halinde orada faaliyet gösteren esnafın çok rahatlayacağını söyledi.

Bu konuların yanı sıra yeni yapılacak Bölge Hastanesinin bulunduğu yola da alt ve üst geçit talep ettiklerini belirten Başdeğirmen, Isparta Eğirdir Yolunun da asfalt kalitesinin yükseltilerek daha düzgün hale getirilmesini istediklerini yineledi. Bölge Müdürü Altıok ise, Isparta Eğirdir Yolu’nun İhalesinin yapıldığını ve en kısa sürede yola sıcak asfalt döşeneceğinin müjdesini verdi.

ITSO Başkanı Başdeğirmen, bu konularla ilgili Bölge Müdürü Altıok’a gerekçeleriyle birlikte ayrıntılı rapor sunduklarını sözlerine ekledi.

BÖLGE MÜDÜRÜ ISPARTA’YA GELECEK

ITSO heyetinin taleplerini dinleyen Bölge Müdürü Altıok ise bütün bu sorunların takipçisi olacağını ve en kısa zamanda çözüme kavuşması için yerinde incelemeler yaparak Genel Müdürlüğe ayrıntılı bir rapor sunacaklarını söyledi.

Isparta - 2:01 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER