Isparta’ya 7 bin konutluk yeni imar alanı

20 Aralık 2011 Salı, 14:00
ispartaya_7_bin_konutluk_yeni_imar_alani_h21303

Isparta Belediyesi’nin 3 yıl önce başlattığı çalışmalar neticesinde Çünür Mahallesi’nde 1 milyon 100 bin m2′ lik alan 18 uygulaması yapıldıktan sonra imara açıldı.Isparta’nın yeni imar alanı ihtiyacı İstanbul yolu üzerinde Çünür mahallesi mevkiinde giderildi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın onayıyla 1 milyon 100 bin m2’lik tarım dışı boş alan imara açılmış oldu.

Isparta Belediyesi’nin hizmet satın alma yoluyla gerçekleştirdiği 18 uygulamasını Dolunay Harita üstlendi. Firma sahiplerinden Murat Dolunay, 3 yıldır Çünür Mahallesi ile Tıp Fakültesi arasında kalan tarım dışı alanın 18 uygulaması için çalıştıklarını belirterek yeni alanın Isparta’nın önemli bir ihtiyacına çözüm getireceğini iddia etti.

1 milyon 100 bin m2’lik alanın 700 bin m2’sinin konut için kullanılacağını anlatan Dolunay geri kalan kısmın ise yeşil alan ve yollara ayrıldığını bildirdi.

Dolunay, Başkan Günaydın’ın çalışmayı onaylamasından sonra dosyanın şu an parsellerin tapu işlemi için Tapu Sicil Müdürlüğü’nde olduğunu belirtti.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*