Isparta’nın geleceği masaya yatırıldı

Isparta - Ocak 17, 2015 7:49 pm A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta İl Teşkilatı AR-GE birimi tarafından düzenlenen toplantıda şehrin geleceği masaya yatırıldı. Isparta Belediyesi’nin yaptığı ve bundan sonra yapacağı yatırımlara da ışık tutacak olan toplantıya Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, MHP İl Başkanı İsa Yalçın, MHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz ve üniversiteden akademisyenler katıldı.

Isparta Belediyesi tarafından yapılan yatırımların ele alındığı toplantıda şehrin ulaşım planı, otoparklar, güneş enerjisinden elektrik üretimi başta olmak üzere çok sayıda konu ele alındı. MHP AR-GE Birimi Sorumlusu Doç. Dr. Tuncay Yiğit, mahalli idareler seçimlerinin ardından toplantının 8.’sini gerçekleştirdiklerini söyledi. Yiğit, “Bu süreçte, Isparta’nın, bölgenin sorunlarına değinerek hem de akademik camiamızdaki hocalarımızla özellikle kendi alanlarındaki çalışmaları aktarması, bu konuda ışık olması açısından toplantı sinsilesini oluşturduk ve bir sinerjimiz var. Her şeyimiz Isparta için diyoruz. Bu konuda belediye başkanımıza ve bizi destekleyen akademisyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantılarda bazı konularda yapılacak yatırımlarda bilimsel ışık tuttuğunu söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Bu toplantılar ilerledikçe çok değerli hocalarımızla önemli konuları ele aldık. Netleşen konularda karar aşamasına geldiğimiz konular oldu. Bu açıdan üniversitemizin değerli hocalarıyla istişare, bilimsel, uygulama ve teknik yönüyle toplantılarımızın devam etmesini istiyorum. Üniversitemizdeki alanındaki değerli hocalarımızı da karşılıklı fikir alışverişine davet ediyorum. Bu çalışmalar daha da genişlerse bizim için daha iyi olacak. Değerli hocalarımız tatil gününü feda edip memleket sevdalarını ortaya koyuyorlar. Bu bizim için bir şans ve güzelliktir. Belediye başkanı olarak bu güzellikleri değerlendirmek istiyorum. Kısa süre içerisinde çok güzel neticeler almak umudundayım. Bu toplantıya katılan hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın ve MHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz’ında Isparta Belediyesi’nin şaha kalkması için uğraş verdiklerini ve devamlı yanlarında olduklarını aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Teşkilatıma da böyle bir konuyu destekledikleri için teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın da, toplantının Isparta için çok önemli olduğunu, böyle bir organizasyonun akşamdan sabaha oluşmuş bir olay olmadığını söyledi. Yalçın “Isparta’nın sorunlarının çözümü için herkesin gayret göstermesi hemşehrilerimiz açısından önemliydi. Belediye başkanımızda hem kendi tecrübesi ve birikimleri ve Isparta ile ilgili projeleri hem de üniversite ile hocalarımızla koordineli bir şekilde çalışma noktasında büyük bir gayret gösterdiler. Önemli olan Isparta menfaatleridir. Isparta menfaatleri söz konusu olunca herkesin bir araya gelebileceğini gösteren bir toplantıdır. MHP’li bir belediyenin olması veya Isparta’da başka bir belediye olması noktasında değil ama özellikle MHP’li bir belediye, hizmet etmek isteyen bir belediye, Belediye Başkanı da Yusuf Ziya Günaydın olunca birçok akademisyenimiz birçok konuda destek vermeye hazır olduğunu bize ifade ediyorlardı. SDÜ akademik anlamda büyük ve güzel bir üniversite. Türkiye’nin en yetişmiş kadrolarının olduğu bir üniversite. Bu üniversiteden yararlanmak isteyen şehrini seven bir belediye başkanı olunca bizi de bu iki tarafı bir araya getirmek oldu. Isparta inşallah bundan sonra Türkiye’de en iyi şekilde anılacak. Bu başarılara destek veren üniversitemizdeki hocalarımızda üniversitemizde yine başarılarıyla ve kariyerleriyle anılacaktır. Isparta için bir araya gelebilmek bizim için en büyük mutluluktur” şeklinde konuştu.

Isparta - 7:49 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER