Isparta’da üniversiteliler balık istifi

Yaklaşık 70 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) yaşanan ulaşım çilesi öğrencilerin yanı sıra tıp fakültesinde tedavi gören hastaları da canından bezdirdi.

Yaklaşık 70 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) yaşanan ulaşım çilesi öğrencilerin yanı sıra tıp fakültesinde tedavi gören hastaları da canından bezdirdi. Çünür Mahallesi’ndeki üniversitenin ana yerleşkesine düzenlenen otobüs seferlerinin yetersiz olduğunu dile getiren öğrenciler, tıklım tıklım seferler nedeniyle de zor anlar yaşadıklarını belirterek ulaşım sorununun bir an önce çözülmesini istiyor.

SDÜ, 2 yıl önce eski rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nun 215 bin liralık Audi A6 model lüks makam otomobiliyle gündeme gelmişti. İbicioğlu, bir bankanın promosyonuyla alınan lüks makam aracıyla ilgili yapılan eleştirilere tepki göstererek, “İnsanlar giyimiyle karşılanır, konuşmasıyla uğurlanır. Kurul toplantılarına katılıyorum. Birçok rektör çok daha lüks araçlarla geliyor. SDÜ Rektörü zenci mi yahu?” demişti.

Ancak eski rektörün lüks makam aracıyla gündeme gelen SDÜ’de öğrencilerin ulaşımına yönelik sorunların çözülememiş olması otobüs kuyruğunda ve balık istifi seferlerde stres yaşayan öğrencileri canından bezdirdi. Üniversite öğrencilerin “tek cümle ya da kelime ile Isparta otobüslerini özetlemeniz gerekirse ne söylersiniz?” sorusuna “İşkence kaynağı”, “İnsafsız”, “Trafik canavarı”, “Felaket”, “Facia, kalabalık” ve “Sayısal olarak seferler az” yanıtlarını veriyor.

Yusuf Yavuz / Aydınlık Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Isparta’da üniversiteliler balık istifi için yorumda bulun

    Isparta’da üniversiteliler balık istifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da üniversiteliler balık istifi için ilk yorumu yapabilirsin.