Isparta’da seçmen sandık başında

Isparta’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişi öngören anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin seçmenler sandık başına gitti.

Isparta’da halk oylaması oy kullanma işlemleri sabah 08.00’den itibaren başladı. Okullarda kurulan sandıklarda seçmenler oy vermeye başladı.

Erken saatte sandık başına gidenler, görevliler tarafından hazırlanan ve üzerinde ‘evet’ ve ‘hayır’ yazılı oy pusulalarını, mühür ve zarfları teslim aldı. Kabinlerde tercihlerini yapan seçmen daha sonra oylarını zarf içerisinde şeffaf sandıklara attı.

Isparta Valisi Şehmus Günaydın da anayasa değişikliğini içeren halk oylaması için vatandaşlık görevini yerine getirdi. Eşi Aysel Günaydın ile birlikte oyunu kullanacağı ŞAİK Anadolu Lisesine gelen Isparta Valisi Şehmus Günaydın, oyunu 1260 nolu sandıkta kullandı.

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın da oyunu Ülkü Ortaokulunda 1282 nolu sandıkta kullandı. MHP Merkez İlçe Başkanı Akif Çapraz ile birlikte oy kullanmaya gelen İsa Yalçın, ardından AK Partili ve MHP’li sandık görevlileriyle birlikte bir araya geldi.

SEDYEYLE OY KULLANMAYA GİTTİ

Isparta’da Şehir Hastanesi’nde yataklı tedavi görüp oyunu kullanmak isteyen hastalar için ambulansla taşıma hizmeti verildi. 74 yaşındaki Selvinaz Aydın, sedyeyle oy kullanacağı okula getirilerek oy kullandı.

Isparta’da 975 sandıkta 309 bin 263 seçmen bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Isparta’da seçmen sandık başında için yorumda bulun

    Isparta’da seçmen sandık başında için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da seçmen sandık başında için ilk yorumu yapabilirsin.