Isparta’da Okul Müdürü atamaları iptal edildi

Okunuyor | Isparta’da Okul Müdürü atamaları iptal edildi

Isparta’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan puanlamadan sonra gerçekleştirilen okul müdürleri görevlendirmeleri mahkeme tarafından iptal edildi.

Türkiye genelinde okul müdürü atamaları ve görevlendirmeleri ile ilgili hukuksuz işlemler yargıdan dönmeye devam ediyor.

Bazı illerde yargıdan dönen kararlar uygulanmazken, Isparta’da ise hiç bir yönetmelikte yer almayan bir şekilde puanlamanın aynı ekip tarafından yeniden yapılacağı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde ise Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlendirmesi iptal edilen 287 okul müdürünün eski yerlerine iade edileceğini ve bu atamalar için yeni bir takvim belirleneceğini açıklamıştı.

Bazı illerden mahkeme kararının uygulanması, bazı illerde ise kurum yöneticileri tarafından keyfi davranılması tazminat davalarının önünü açıyor.

Mahkeme kararını uygulayan Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 20 Nisan-26 Haziran tarihleri arasında sözlü sınav işlemlerinin gerçekleştirileceği kaydedilirken, tercihlerin alınması ve yerleştirme işlemlerinin 29 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Isparta’da ise bu konuda çok fazla eleştiri alan İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, alınan mahkeme kararlarına rağmen okul müdürlerine tekrar puanlama yapma ve başarı belgesi isteme gibi tirajı komik uygulamaları ile daha çok eleştirilerin hedefi olacağa benziyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın