Isparta’da normalleşme sürecinde tedbirler elden bırakılmıyor

Isparta Valiliği koronavirüs pandemisi ile mücadelesine normalleşme sürecinde de hız kesmeden devam ediyor.

Yeni Sanayi sitesinde Emniyet Müdürlüğü araçları önce sesli anonslar ile vatandaşları uyardılar. Ardından ise İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte site içinde bulunan iş yerlerini tek tek denetlediler. Denetlenen iş yerlerinde önce ateş ölçümü yapıldı, ardından çalışanlar ve müşteriler, başta maske takmaları ve sosyal mesafe kullarına uymaları konusunda uyarıldılar.

Ekipler bunun yanında iş yerlerinde 20 yaştı vatandaşlar ve yabancı uyruklu çalışanların çalışma izinlerinin olup olmadığını kontrol edilerek, GBT sorgularını yaptılar. Kurallara uymayanlar hakkında idari işlem gerçekleştirildi.

Koronavirüs salgınına karşı yürütülen denetim ve kontrollerin artırılmasını toplum sağlığı açısından memnuniyetle karşıladıklarını belirten esnaflar ise tedbirleri elden bırakmayan ekiplere teşekkür ettiler.

Ekipler gün içinde Yeni Sanayi sitesinde bulunan iş yerlerin tamamında denetimlerini gerçekleştirirken yarında uygulamaya Gül Petek Sanayi sitesinde bulunun iş yerlerinde devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Isparta’da normalleşme sürecinde tedbirler elden bırakılmıyor için yorumda bulun

    Isparta’da normalleşme sürecinde tedbirler elden bırakılmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da normalleşme sürecinde tedbirler elden bırakılmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.