Isparta’da Milletvekilleri mazbatalarını aldı

Okunuyor | Isparta’da Milletvekilleri mazbatalarını aldı

Yeni dönem Isparta milletvekillerin MHP’li Nuri Okutan, CHP’li İrfan Bakır, AK Parti’li  Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel mazbatalarını aldı.

Düzenlenen mazbata töreninin saat 15:00’de Yeni Adliye Binası Konferans Salonu’nda yapılması planlanmıştı fakat hassas bir dönemden geçildiği gerekçesiyle MHP’li Nuri Okutan mazbata törenine katılmadı.

Eski Adliye binasına gelen Milletvekili Nuri Okutan mazbatasını burada aldı.  MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın yaptığı açıklamada, “Türkiye’de hassas bir dönemden geçmekteyiz. Öncelikle mazbata töreninin aynı saatte yapılmasıyla ilgili AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ile telefonla görüştüm. Kendisine başarılar dileyip, seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundum.

Kendileri de aynı nezaketle yanıt verdiler. Törende herhangi bir provokatif olayla, Isparta’da seçim sonrasında halen siyasi partilerin gerginlikleri sürüyor havası oluşmaması bir takım yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için, mazbataların ayrı ayrı alınması konusunda görüştük ve karar aldık. Biz de bunu İl Seçim Kurulu’na bildirdik. Mesai saatlerinde gelip mazbatayı alacağımızı ifade ettik. Bu üç siyasi partinin süreçle ilgili hassasiyetinden başka bir şey değil. Bundan bir şey çıkarılması da doğru değil” dedi.

Mazbata2Yeni Adliye binasında düzenlenen mazbata töreninde ise, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Naciye Ersal’dan alan Recep Özel, seçim süresince görev yapanlara teşekkür etti.

Mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Hasan Çınar’dan alan İrfan Bakır da seçim sonuçlarının vatana hayırlı olmasını diledi.

Süreyya Sadi Bilgiç’in Ankara’da olması dolayısıyla mazbatasını, AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun aldı.

Mazbata1

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın