Isparta’da ki Suriyeli sığınmacı sayısı

Isparta - Nisan 14, 2016 7:17 am A A

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Isparta’da 5 bin 929 Suriyeli sığınmacı bulunuyor.

Barınma merkezleri dışında bulunan Suriyelilerin illere göre dağılımını gösteren çizelgeye göre Burdur’da ise 7 bin 742 Suriyeli sığınmacı bulunuyor. Batı Akdeniz illerinden Antalya ise Türkiye’de en az Suriyeli sığınmacının bulunduğu iller arasında Antalya’daki Suriyeli sığınmacı sayısı sadece 144.

Türkiye’de bulunan yaklaşık 2,5 milyon Suriyeli mültecinin hangi illere dağıldığına ilişkin bir harita hazırlandı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçan 2 milyon 749 bin 140 Suriyeli sığınmacı Türkiye’de geçici koruma kapsamında bulunuyor.

Geçici koruma kapsamındaki Suriyelilerin 270 bin 380’i barınma merkezlerinde kalırken, 2 milyon 478 bin 760 Suriyeli ise barınma merkezleri dışında yaşıyor.

BATI AKDENİZ’DE EN AZ ANTALYA EN ÇOK BURDUR’DA

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Isparta’da 5 bin 929 Suriyeli sığınmacı bulunuyor. Batı Akdeniz illerinden Antalya ise Türkiye’de en az Suriyeli sığınmacının bulunduğu iller arasında Antalya’daki Suriyeli sığınmacı sayısı sadece 144. Burdur ise Batı Akdeniz illeri arasında en çok Suriyelinin bulunduğu il. Burdur’da 7 bin 742 Suriyeli sığınmacı bulunuyor.

Isparta - 7:17 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER