Isparta’da İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı

30 Mart 2020 tarihinde Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar uygulanmaya başladı.

Kurulun aldığı “114. Cadde, 113. Cadde Mimar Sinan Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve 6 Mart Caddesinde araçların duraklama yapması ve park etmesinin yasaklanması” kararı gereğince caddelere güvenlik şeritleri çekildi. Uygulama sonrası cadde üzerindeki araç trafiğinde gözle görülür azalma yaşandı.

Ayrıca, “Banka, PTT ve bekleme oluşturulan diğer işyerlerinin girişlerine ve önlerine vatandaşlarımızın evde kalmaları ve sosyal mesafe kurallarına uyulması ile ilgili gerekli afişlerin asılmak suretiyle uyarılmasına, yerlerde 1,5 metre aralıklarla bekleme noktası uyarı yazı ve işaretlemelerinin yapılmasına, Emniyet Müdürlüğünce bariyerlerle desteklenmesi” kararı gereğince de ilgili yerlerde gerekli önlemler alındı.

Isparta Valiliği görevlileri, merkez PTT şubesi ve banka şubeleri önlerine 1,5 metre aralıklarla “Sağlığın İçin Burada Dur, Sosyal Mesafeni Koru” ve “Evde Kal Isparta” uyarılarının bulunduğu çıkartmaları yapıştırdılar. Uyarıları gören vatandaşlar ise 1,5 metre kuralına uyarak sıraya geçtiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Isparta’da İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı için yorumda bulun

    Isparta’da İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isparta’da İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Uygulanmaya Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.