Isparta’da FETÖ davasına devam edildi

Okunuyor | Isparta’da FETÖ davasına devam edildi

Isparta’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 49’u tutuklu, 74’ü tutuksuz, Fetullah Gülen ile birlikte 6’sı firari toplam 129 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bugünkü duruşmada tüm sanıklarla ilgili TEM ve KOM’dan gelen istihbarat raporları okundu. Ayrıca bazı tanıkların ifadelerine yer verildi. Duruşmada ayrıca sanıkların FETÖ’ye ati olduğu gerekçesiyle kapatılan Altınbaşak Eğitim Kurumları’nda çocuklarının okul kayıtlarını yine kapatılan Isparta İşadamları Derneği’ne üyeliklerine ilişkin raporları okundu.

Duruşmada söz alan sanıklardan Ali İhsan Altınok, bu yapıya kendisini FETÖ’nün Isparta mütevelli heyeti arasında gösterilen Bedri Ayhan’ın çekmek istediğini söyledi. Ayhan’ın işyerine gelerek cemaate para topladıklarını belirterek kendisinden para istediğini belirten Altınok, “Ben vermeyeceğimi söylediğimizde bir kez daha ısrar etti. Kendisi daha sonra para vermeyenin çayı içilmez diyerek çayımı içmedi. Sonra ayrıldı” dedi. Bedri Ayhan’ın bu yapının başı olduğunu herkesin bildiğini belirten Altınok, Ayhan’ın kendisini bu yapının içine çekmeye çalıştığını söyledi.

Bedri Ayhan ise suçlamalara ilişkin cevabını yazılı olarak vereceğini açıkladı.

Duruşmada söz alan SDÜ eski Rektörü Hasan İbicioğlu ise emekli olmalarına rağmen emekli ikramiyelerini alamadıklarını paranın bankada beklediğini belirterek bunu için mahkeme heyetinden yardımcı olmalarını istedi.

Mahkeme Başkanı Hayati Yazıcı, duruşmayı yarına erteledi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın