Isparta’da Askeri Hastanenin devri

Okunuyor | Isparta’da Askeri Hastanenin devri

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Orkun Yıldırım,  Isparta Askeri Hastanesi iken, Sağlık Bakanlığına devrinin ardından Isparta Devlet Hastanesi Şehit Yunus Emre Ek Hizmet Binası ismini alan hastaneyi ziyaret etti.

Kamu Hastaneleri Kurumu İletişim Daire Başkanı Ali Özhan’ın da katıldığı ziyarette Isparta Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Rıfkı Cora ek bina hakkında bilgi verdi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Orkun Yıldırım, yaptığı açıklamada ;“Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından hem vaka dağılımı hem de iş birliği açısından çok iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Hem vatandaşın hem çalışan personelin hem de bakanlığın memnuniyeti bu noktada üst seviyededir.” dedi.

Devralınan hastanelerin çok büyük hizmetler vereceğini düşündüğünü dile getiren Yıldırım, söz konusu hastanelerde Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında birçok iyileştirmesinin olacağını kaydetti.

Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından sağlanan hizmetlere vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Yıldırım, “Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından hem vaka dağılımı hem de iş birliği açısından çok iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Hem vatandaşın hem çalışan personelin hem de bakanlığın memnuniyeti bu noktada üst seviyededir. Bakanlığımız bu hastanelerin hızlı bir gelişimi sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyor.” dedi.

Yıldırım, devralınan hastaneleri donanım ihtiyaçlarının giderilmesi için her türlü desteğin verildiğini sözlerine ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın