• DOLAR
  3,7926
  % -0,15
 • EURO
  4,6749
  % -0,25
 • ALTIN
  162,0686
  % -0,12
 • BIST
  $11.219
  % -2,14
Isparta’da 24 mahkum tahliye edildi

Isparta’da 24 mahkum tahliye edildi

3. yargı paketinin yürürlüğe girmesinin ardından önceki akşam saatlerinden itibaren Isparta’da bulunan 24 mahkum da tahliye edildi. Kamuoyunda ‘3. yargı paketi’ olarak bilinen düzenlemenin resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından tahliyeler başladı. Bunanla ilgili olarak önceki akşam saatlerinde Isparta açık Cezaevinde bulunan ve cezası 1 yıldan az olan ve iyi halli mahkumların tahliyesine başlandı. Önceki akşamdan itibaren şu ana kadar 24 mahkumun cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi.

Mahkumları Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde yakınları karşıladı. Davullar ve zurnalara eşliğinde karşılanan mahkumlar, yakınlarına sarılarak sevinçlerini dile getirdi. Özgür kalmanın sevincini yaşayan mahkumlar, 3. yargı paketinden dolayı yetkililere teşekkürlerini iletti.Tahliye olan bazı mahkumlar ise “Sevincimize diyecek yok ama ama gönlümüz buruk. İçeride bıraktığımız yüzlerce binlerce arkadaşımız var, tez zamanda onlarında bu sevinci yaşamasını isterim.

Devlet büyüklerimize sesleniyoruz, bütün mahkum arkadaşlarımızın da bizim gibi bu sevinci yaşamalarını istiyoruz. Bu yasayı çıkaranlardan Allah razı olsun. İnşallah bu yasayı bayrama kadar bütün mahkumlar için çıkarırlar hepsine teşekkür ediyorum. Birazdan gidip aileme çocuklarıma kavuşacağım. Bu mutluluğu onlara da yaşatacağım. Allah hiçbir insanoğlunu bu kapılara düşürmesin” dedi.

2 SEÇENEK

diğer taraftan tahliye edilen hükümlüler üzerindeki denetim devam edecek. Hükümlüler ‘ücretsiz kamu görevinde çalışma’ veya ‘özel rehabilitasyon programlarına alınma’ seçeneklerinden birisini tercih edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Isparta mahkum tahliye

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?