ALTIN 260,9691
DOLAR 5,6911
EURO 6,3921
BIST 99.806
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 24°C
Gök Gürültülü

Isparta’da 1200 kişi işe alınacak

24.02.2017
A+
A-
Isparta’da 1200 kişi işe alınacak

İŞKUR İl Müdürlüğü Toplum Yararına programı kapsamında Isparta’daki kamu kurumları ile belediyelerde çalıştırmak üzere 1200 kişi alacak.

İŞKUR’dan yapılan duyuru şu şekilde; İl Müdürlüğümüz ile ekli listede belirtilen kamu/kurum ve kuruluşları işbirliğinde, toplam 1200 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecektir.

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve İş-Kurumu İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları, başvuru yapmaları gerekmektedir.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu halde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Katılımcılar sadece 1 (bir) programa başvuru yapabilirler.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI TOPLUM YARARINA PROGRAM LİSTESİ

1 -ISPARTA İLÖZEL İDARESİ

2 -SÜLEYMANDEMİREL ÜNİVERSİTESİ

3 -ISPARTAORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

4 -ISPARTA İLMÜFTÜLÜĞÜ

5 -KULEÖNÜ BELEDİYESİ

6 -SAV BELEDİYESİ

7 -AKSU BELEDİYESİ

8 -ATAB EYBELEDİYESİ

9 -EĞİRDİR BELEDİYESİ

10 -SARIİDRİS BELEDİYESİ

11 -GELENDOST BELEDİYESİ

12 -GÖNEN BELEDİYESİ

13 -GÜNEYKENT BELEDİYESİ

14 -KEÇİBORLU BELEDİYESİ

15 -SENİR BELEDİYESİ

16 -ŞARKİKARAAĞAÇ BELEDİYESİ

17 -ÇARIKSARAYLAR BELEDİYESİ

18 -ÇİÇEKPINAR BELEDİYESİ

19 -SENİRKENT BELEDİYESİ

20 -BÜYÜKKABACA BELEDİYESİ

21 -SÜTÇÜLER BELEDİYESİ

22 -ULUBORLU BELEDİYESİ

23 -YALVAÇ BELEDİYESİ

24 -HÜYÜKLÜ BELEDİYESİ

25 -YENİŞARBADEMLİ BELEDİYESİ

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.