Isparta Valisi Günaydın, FETÖ davasında tanık olarak dinlendi

Okunuyor | Isparta Valisi Günaydın, FETÖ davasında tanık olarak dinlendi
 Isparta Valisi Günaydın, FETÖ davasında tanık olarak dinlendi

Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, Isparta’daki 700 harbiyelinin Ankara’ya götürülmesi girişimi davasının 4.celsesinin öğleden sonraki oturumunda Isparta Valisi Şehmus Günaydın tanık olarak dinlendi.

Günaydın, davada sanık eski Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz’ın avukatlarının talebi doğrultusunda dinlendi.

Sanık avukatı, Vali Günaydın’a 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Kurutmaz ile aralarında geçen telefon görüşmelerinin mahiyetini sorarak, o gece müvekkilinin “Devletimizin ve milletimizin yanındayım” şeklinde bir ifadesi olup olmadığını sordu.

Vali Günaydın ise bu soruya, HTS kayıtlarına göre 23.53’te yapıldığı belirtilen ilk görüşmede böyle bir ifadenin bulunmadığını, ancak devam eden süreçteki 2’nci veya 3’üncü görüşmelerde bu ifadelerin bulunduğunu belirterek, o saatten sonra böyle bir konuşmanın anlam ifade etmediğini söyledi.

Darbe girişimi gecesinde Vali Günaydın ile koordineli bir çalışma yaptıklarını ileri süren Sanık Kurutmaz, 15 Temmuz gecesinde kendisini herhangi bir hazırlık olup olmadığı yönünde kontrol sağlamak adına tugaya davet edip etmediği sorusunu yöneltti. Vali Günaydın ise bu daveti hatırlamadığını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın