ALTIN 229,5301
DOLAR 5,4697
EURO 6,2100
BITCOIN 18,57
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 19°C
Parçalı Bulutlu

Isparta Valiliği Bayram tedbirlerini aldı

14.07.2015
A+
A-
Isparta Valiliği Bayram tedbirlerini aldı

Vatandaşların Ramazan Bayramını Isparta’da huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirebilmeleri için Valilik tarafından alınan tedbirler şöyle;

· Halkımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesini sağlamak için her türlü emniyet, asayiş, trafik tedbirleri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından koordineli bir şekilde alınacaktır.

·  İl Sağlık Müdürlüğünce gerekli sağlık tedbirleri alınacak 112 acil servis merkez ve ilçelerdeki tüm hastaneler 24 saat hizmet verecek köylerdeki Aile sağlık merkezileri en az bir nöbetçi personel ile hizmete açık olacak. Meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşların cenaze işlemlerini yapabilmeleri için Belediyeler, Sağlık Müdürlüğü ve hastane başhekimliği ile işbirliği yapacaktır.

· Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklar, toplu taşıma araçları ile duraklar, iş merkezleri otogar, alışveriş ve pazar yerleri zabıta ekipleri tarafından denetlenerek vatandaşların mağdur edilmemesi için gerekli tedbirler alınacak.

·Bayram süresince yangın, su arızları ve temizlik konusunda gerekli tedbirler alınarak bu konusunda nöbetçi ekiplerin oluşturulması ilgili belediyelerce sağlanacak.

· Maliye ekiplerince piyasa denetimlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması İl Defterdarlığı tarafından sağlanacaktır.

·Her türlü elektrik kesintilerine karşı nöbetçi ekipler oluşturularak gerekli tedbirler alınacaktır.

1-Kaymakamlıklar:

İlçelerdeki Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını ve huzur içinde geçirebilmesi için gerekli gördükleri her türlü tedbiri alacaklardır.

2-Isparta Belediye Başkanlığı:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince gerekli piyasa denetimlerinin zabıta görevlilerince yapılmasına, çöplerin aksama olmaksızın toplanmasına, cenaze hizmetlerinde aksama olmaması için gerekli önlemlerin alınmasına, itfaiye gibi 24 saat mesai esasına dayanan birimlerde görevin aksamamasına özen gösterilecektir.

Isparta Belediyesinde gerekli telefon numaraları:

Cenaze Hizmetleri                                      188

Zabıta Karakolu                                          211 61 11

Alo Zabıta                                                   153

Santral                                                         211 60 00

3-  İl Jandarma Komutanlığı:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince, vatandaşın huzur ve güvenliğini bozabilecek her konuda, gerekli önleyici ve koruyucu önlemler, Komutanlık bünyesinde çıkarılan emir doğrultusunda alınacaktır.

İl Jandarma Komutanlığında gerekli telefon numaraları:

Jandarma İmdat                                           156

Santral                                                          224 11 25 (4 Hat)
4-İl Emniyet Müdürlüğü:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince, vatandaşın huzur ve güvenliğini bozabilecek her konuda gerekli önleyici ve koruyucu önlemler, Müdürlük bünyesinde çıkarılan talimat doğrultusunda alınacaktır.

İl Emniyet Müdürlüğünde gerekli telefon numaraları:

Polis İmdat                                                   155

Nöbetçi Müdürlük                                        228 14 10-20-30/5051

Santral                                                          228 14 10-20-30

5- Defterdarlık:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımız maliye ile ilgili sorunları aşağıdaki telefonlara bildireceklerdir.

VİMER                                                          444 0 189

Defterdarlık Santral                                       218 10 69 (3 hat)

6. İl Sağlık Müdürlüğü:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince Merkez İlçe ve İlçelerdeki hastaneler, 24 saat hizmet verecekler, kasaba ve köylerdeki sağlık ocakları en az bir nöbetçi personel ile hizmete açık olacaklardır.

Sağlık Müdürlüğünde gerekli telefon numaraları :

Sağlık Müdürlüğü                                               211 67 00 (3 hat)

Devlet Hastanesi Başhekimliği                           211 50 00 (3 hat)

(Gülkent Hastanesi)                                             211 75 00 (3 hat)

Kadın Doğum ve Çocuk Has. Hastanesi          211 70 00 (2 hat)

7. AKEDAŞ Isparta İşletme Müdürlüğü:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımız elektrik ile ilgili sorunlarını aşağıdaki telefonlara bildireceklerdir.

Elektrik Arıza                                              186

Arıza Servisi                                                242 46 68

 8. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü:

Ramazan Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımızın kendilerine veya çevresindekilerin can ve mal güvenliğine yönelik bir tehlike varsa “112” yi arayarak yardım isteyeceklerdir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.