Isparta Tanıtım Günleri Ankara’da başladı

Isparta - Haziran 13, 2014 2:11 pm A A

Ankara’da düzenlenen Isparta Tanıtım Günleri, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı açılış töreni ile başladı.

Isparta İli Kalkındırma Derneği’nin öncülüğünde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Isparta Tanıtım Günleri’nin açılışına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakan yardımcıları, müsteşarlar, milletvekilleri, Isparta Belediye Başkanı, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay üyeleri ile çok sayıda bürokrat katıldı.

Açılışa katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve bakanlar da telgraf gönderdi.

Isparta İli Kalkındırma Derneği Başkanı İsmail Özdemir burada yaptığı açılış konuşmasında, “Isparta Valimizin desteğiyle proje çalışması sonucunda ilimizin değerlerini sizlere sergileme imkanı bulacağız. Burada farkındalık yaratıp, Isparta’nın değerlerini sunacağız. Isparta’nın marka değeri güldür. Gül de sevgi demektir. Isparta’nın gülünü biz en sevdiklerimize veririz. Isparta’mızın gülü başta olmak üzere tüm değerlerimizi tanıtmak istedik. Isparta’nın gül yüzlü insanlarıyla, Ankara’nın gül yüzlü insanlarını buluşturalım istedik” dedi.

Açılışa katılan Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da, Isparta’yı en iyi şekilde tanıtmak istediklerini söyledi ve “Isparta altyapı bakımıyla tamamen bitme noktasına gelmiş 81 vilayet içinde tek şehir olarak ön plana çıkmıştır. Sularla, sellerle uğraşan şehir olmaktan kurtulmuştur. Şimdi trafik sorununu çözmek amacıyla zincir şeklinde otoparklarla, şehrin merkezinde aracın park halinde beklemediği bir şehir olma yoluna girmiş durumdayız.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Isparta belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından Isparta yöresine ait halk oyunları gösterisi sunuldu ve Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde Isparta’ya gelişi canlandırıldı. Daha sonra stantların açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılara da Isparta’yı tanıtan broşürler dağıtıldı.

Isparta - 2:11 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER