Isparta halkının selam ve sevgilerini iletti

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, Türkiye’nin dört bir yanından gelen GİAD Başkanları ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti.

Okunuyor | Isparta halkının selam ve sevgilerini iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan GÜRAL başkanlığındaki işadamı heyetini kabul etti. Bu önemli görüşmeye Isparta’ dan Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Hakan GÖKDOĞAN katıldı. TÜGİK Heyeti’ni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin CANİKLİ ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın toplantı salonunda ağırlayan ERDOĞAN, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

CUMHURBAŞKANI: TÜGİK’İ KUTLUYORUM

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, çok sayıda televizyonda canlı olarak yayınlanan konuşmasına, TÜGİK’i kutlayarak başladı. TÜGİK’in 10 bine yaklaşan üyesiyle kendi alanında çok önemli yere sahip olduğunu ifade eden Erdoğan, “Genç girişimcilere örnek olduğunuz, ülke gelişimine katkıda bulunduğunuzdan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.  Yerli ve yabancı yatırımcıların ülkemizde yatırım yapması için güven ve istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

ASLA ESKİ TÜRKİYE OLMAYACAK

“Geçmişte siyasi istikrarsızlıklar, sosyal sorunlar ve ekonomik kırılganlıklar bizlere ciddi sıkıntılar yaşattı. Ama son 12 yıl içinde çok şey değişti ve bütün bu sıkıntılar geride kaldı. Daima ekonomiyle bürokrasiyi birlikte yükseltmenin çabası içinde olduk. Türkiye eski Türkiye değil. Artık yeni Türkiye var. Eski Türkiye hayaliyle yaşayanlar boşuna bekliyor. Ülkemizin daha da büyümesi için siz genç girişimcilere önemli görevler düşüyor. Türkiye’nin geleceği sizlersiniz.  Sizlerden Çözüm Süreci’ne daha çok destek bekliyorum. Ciddi teşvikler verdiğimiz 5. Bölge, 6. Bölge’de yatırımlar yapmanızı bekliyorum.”

GÜRAL: ÇÖZÜM SÜRECİ’NDE YANINIZDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabulünde TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral da, son derece önemli mesajlar içeren bir konuşma yaptı. Güral; Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olan 7 federasyon, 72 dernek, 500 farklı sektör ve meslekte faaliyet gösteren 10 bine yakın üyeyi temsilen huzura çıktıklarını söyledi. Çalışmaya, üretmeye, yeni Türkiye yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Güral, “Tarihi ve milli bir mesele olan Çözüm Süreci’nin, nihayete erdirilmesi konusundaki mücadelesinde de, tüm gücümüzle Sayın Cumhurbaşkanımızın yanınızdayız. Kardeşliğimizi pekiştirecek olan Çözüm Süreci’nin, başarıya ulaşacağından, hiç şüphemiz yoktur” diye konuştu.

BAŞIMIZI, TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral konuşmasında, paralel yapıya da değindi.  Güral, “Ulusal güvenliğimizi ve milletimizin huzurunu tehdit eden her kim olursa olsun, gereken cevabı mutlaka almalıdır. Bu anlamda Türkiye’nin,  bağrına saplanmış zehirli bir hançer gibi gördüğümüz paralel yapı ile mücadelede sonuna kadar yanınızdayız.  Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak, siyasi istikrarın ve güven ortamının ne anlama geldiğini, gayet iyi biliyoruz. Türkiye’nin, sizin liderliğinizde 12 yılda kat ettiği mesafenin bilincindeyiz. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, haberleşmede, toplu konutta ve şehircilikte yaşanan gelişmelere bizzat şahidiz.  Artık, eski alışkanlıkların bu ülkede hüküm sürmeyeceğini, çok iyi biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanı’nın verdiği bu büyük mücadelede,  sorumlu bir sivil toplum örgütü olarak başımızı, taşın altına koymaya hazırız” dedi.

TÜM İŞADAMLARIYLA TEK TEK TANIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yaklaşık iki saat süren bu önemli görüşmenin ardından, TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral tarafından bir plaket takdim edildi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanımızla tanışma imkanı bulan Isparta GİAD başkanı Mehmet Hakan GÖKDOĞAN, Isparta halkının selam ve sevgilerini ilettiğini belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın