• DOLAR
  3,7783
  % 0,11
 • EURO
  4,6342
  % 0,13
 • ALTIN
  162,1509
  % -0,03
 • BIST
  $10.666
  % -7,02
Isparta Halk Otobüsleri hakkında şikayet yağıyor

Isparta Halk Otobüsleri hakkında şikayet yağıyor

Türkiye genelinde toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üzeri vatandaşların şehir içi ulaşımda ücretsiz faydalanmasını öngören yasanın kabulünden sonra Isparta’da yaşanan sorunlar devam ediyor.

Isparta’da Halk Otobüsleri şoförleri ile vatandaşlar arasında sık sık yaşanan problemler devam ediyor.

Isparta’da yüzlerce vatandaş Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne müracaat ederek, halk otobüsleri şoförleri hakkında ücretsiz ulaşım haklarına engel oldukları gerekçesi ile şikayetçi oldu.

Isparta’da 65 yaş üzerindeki vatandaşların yaşadığı sıkıntılar geçtiğimiz haftalarda da gündemde yer almıştı. Bazı vatandaşlar otobüslere asılan ‘Hakkımızı helal etmiyoruz’ şeklinde ki yazıların gelen tepkiler üzerine kaldırıldığını, olayın bir şoförün üzerine atılarak savuşturulmaya çalışıldığını iddia etmişlerdi.

Ücretsiz seyahat etmelerinin sık sık engellendiğini söyleyen 65 yaş üzeri vatandaşların Isparta Zabıta Müdürlüğüne verdikleri dilekçeler buradan Isparta Valiliği’ne gönderiliyor. Gelen yüzlerce şikayeti inceleyen valiliğin ise nasıl bir karar vereceği daha sonra belli olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Az önce cunur emniyet müdürlüğünün önünde duraktayydim ve 47 numara otobüsü geçti el kaldırdım şoför yüzüme baka baka durmadı bu nasıl bi soforluk anlamadım bıktık şu otobuslerden mecbur olmasam bir kez dahi kullanmam halk otobüsleri biri artık el atsın şu işe insanlar mağdur olmasin

 2. Bu otobüs şoför lerinin görevi bizi istediğimiz yerlere mekanlara GÜVENLİ bir şekilde yerine ulaştırmak mi yoksa yoksa canımızı tehlikeye atmak mı. ..hayırdır neden bu kAdar acele ediyorlar Ispanya ya geldiğim günden beri otobüse binmekten korkuyorum ..bugün durakta otobüsten tam inecegim sırada harekete geçti ve kapılar arasında sıkıştım kendi mi zor dışarı attım artık bir hal çare bulun bu soruna insan hayatı canı bu kadar ucuz olmamalı …

 3. Yeni kyk otobüslerini ya büyütsünler körüklü falan versinler ya da seferi çoğaltsınlar otobüste nefes alamıyoz birbirimizin üstüne çıkıyoz.Yeter artık paramızla ulaşım sağlıyoz bedava değil.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?