İlk kez oluyor

Okunuyor | İlk kez oluyor

Mazot fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Isparta’da halk otobüsü fiyatlarında indirime gidildi.

Isparta’da toplu taşımada bir ilke imza atıldı. Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi şehir içi ulaşım ücretlerinde indirim yaptı.

Gülkent Kart’lı binişlerde 1,60 TL olan tam ücret 1,50 TL’ye çekilirken, 1,25 TL olan öğrenci ücreti ise 1,15TL olarak düzenlendi.

Gülkent Kartsız binişlerde ise fiyat değişikliği yok. Gülkent Kartsız tam binişler 2 TL, öğrenci binişleri ise yine 1,75 TL olarak ücretlendirilecek.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın geçtiğimiz günlerde Halk Otobüslerinde indirime gidileceği müjdesini vermişti. Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin bu düzenlemesiyle de Başkan Günaydın verdiği sözü tutmuş oldu.

Yetkililer, indirimin nedeninin mazot fiyatlarındaki düşüş olduğunu belirterek:”Sayın Belediye Başkanımız mazot fiyatlarındaki düşüşler nedeniyle ve ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz binişlerine karşılık devletin destek sağlayacağını söyledi ve toplu taşımada indirim gerektiğini söyledi. Bunun üzerine indirim gerçekleşti” şeklinde konuştular.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ayrıca, Özel Halk Otobüslerindeki yeniliklerin süreceğini de sözlerine ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın