ALTIN 173,9192
DOLAR 4,0859
EURO 4,9806
BITCOIN $8.826
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 26°C
Parçalı Bulutlu

Gönen AK Parti ile yeniden hizmet bulacak

13.11.2013
A+
A-
Gönen AK Parti ile yeniden hizmet bulacak

Isparta’ya 24 km mesafede bulunan ve Isparta’nın en yakın ilçelerinden birisi olan Gönen İlçesinde 01 Kasım 2013 tarihinde Aday adaylarının müracaatı ile Ak Parti’nin adaylık yarışı başlamış oldu. Gönen İlçesinin sevilen siması Ahmet Doğan; Aday adaylığı sürecindeki çalışmalarını, kazanması halinde yapacaklarını ve bu dönemdeki MHP Belediyesi’nin yaptığı yanlışlıkları çarpıcı şekilde gazetemize aktardı. Isparta’ya 24 km mesafede bulunan ve Isparta’nın en yakın ilçelerinden birisi olan Gönen İlçesinde 01 KASIM 2013 tarihinde Aday adaylarının müracaatı ile Ak Parti’nin adaylık yarışı başlamış oldu. 2009 tarihinden, bugüne Gönen ilçesinin Ak Parti İlçe başkanlığını ve Belediye Meclis Üyeliklerini de 01 KASIM 2013 tarihine kadar yürüten, Gönen İlçesinin sevilen siması Ahmet DOĞAN; Aday adaylığı sürecindeki çalışmalarını, kazanması halinde yapacaklarını ve bu dönemdeki MHP Belediyesi’nin yaptığı yanlışlıkları çarpıcı şekilde Gazetemize aktardı. Bizlerde yaptığımız röportajı aynen aktarıyoruz.

Ahmet DOĞAN; “Öncelikle kimseyi karalamadan, çizmeden, kırmadan ama yapılan yanlışlıkları da yapıcı eleştirerek sözlerime başlamak istiyorum.

29 MART 2009 Yerel Seçimleri sonrasında halen içerisinde bulunduğum Ak parti’den Belediye Meclisi üyesi seçildim. Partim bu yerel seçimlerde %35,5 oranında ve 906 oy alarak ikinci olduk. Birinci olan ve halen MHP’den Belediye Başkanlığını yürüten Mete ELCİM ve partisi de çok az bir oy farkıyla, yani 1003 oyla birinci oldu. O günden beridir fiilen meclis çalışmalarında görev aldım. Ve gördüm ki Belediye Başkanı Mete ELCİM; Gönen’de, elle tutulur, gözle görülür hiçbir icraat yapamamıştır. Diyeceksiniz ki otobüs filosu kurarak taşımacılığı geliştirmiştir. Otobüsler tamamen kredi kullanılarak yani borçlanma ile satın alınmıştır. Bu nedenle de sadece otobüslere alınan kredi dolayısıyla bugünün parası ile telaffuz edersek; 2,5 milyon TL ve diğer borçlanmalar nedeniyle de piyasaya en az 1 milyon belediyenin borcu bulunmaktadır. Toplam da belediye hali hazırda yaklaşık olarak 3,5 milyon TL. Borçludur.

Belediyenin neden hizmet yapamadığını sorgularsanız; birinci neden olarak projeler bazında olumlu yatırımları ilçemize getirememesindendir. İkinci bir neden ise proje ekibinin olmayışıdır. Profesyonel bir belediyecilik değil; eski usul belediyecilik yöntemleri artık hizmet getirmemektedir. Belediye Başkanı Mete ELCİM halkın içine girmeyen tamamen kendisini halktan kopuk bir şekilde Belediye binasına gelip-giden bir başkan olmuştur. Belediye’nin bazı üst düzey personelinden halkın şikâyetlerine kulak asmamıştır. Türkiye’de beldelere, şehirlere hizmet getirmek tamamen kolektif çalışan bir ekip ve personel ile geceli-gündüzlü mesai mefhumu olmadan çalışmakla mümkün olacaktır.Belediye başkanı demek; icraatlarını yürütmek için arka arkasına projeler üretmektir.

Kısacası MHP ve Mete ELCİM Gönen’de belediyeciliği yürütememiştir. Gönen’in çalışkan insanlarından oluşan belediye personelini tam layıkıyla yönetememiştir. Bunda personelin değil başkanın hatası bulunmaktadır. Gönen’e eğitim fakültesi getirilecekti ve çalışmalar bu yöndeydi. Belediye Başkanı’nın her yerde ben yaptım, hükümete rağmen başardım gibi söylemleri ile fakültenin ilçemize gelmemesine sebep olmuştur.Yani fakültenin getirilemeyişinin başarısızlığı tamamen başkana aittir. Bizler elimizden gelen çabayı sarf etmemize rağmen ve her ne olursa olsun hizmetlerin ilçemize geleceğini dikkate almamıza ve iş birliğine hazır olduğumuzu bildirmemize rağmen, hiçbir zaman bizlerle iş birliğine gitme gereği bile duymamıştır.Her şeyi ben yaptım, ben ettim edasındaki bu başkanımız bizim yaptığımız hizmetleri bile kendi hanesine yazmaya kalkışmıştır. Örneğin; Ak parti Milletvekilimiz Recep ÖZEL’in çabaları ile Gönen-Isparta İstanbul karayolu ayrımı arasındaki 5 kilometrelik asfalt çalışmasını Ulaştırma Bakanlığına bizzat giderek, programa aldırarak yaptırdığımız halde halka kendisinin yaptırdığını beyan etmiştir.

Bunun gibi birçok hükümetimizin destek ve hizmetlerini sahiplenen Başkan Mete ELCİM’in, Resmi Dairelerle ve özellikle Sivil toplum Kuruluşları ile olan diyalogsuzluğu göze çarpmaktadır. Halkımıza yanlış beyanlarda bulunduğu da nazardan kaçmamaktadır. 1040 kişilik öğrenci yurdu yapılacak diyor. Oysa ilçemiz için programlanan ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan kız-erkek karma yurt onun bahsettiği gibi 1040 kişilik değil, 400 kişiliktir. Ak Parti iktidarı ilçemize Aile Hekimliği binası kazandırmış ve bundan sonra da Emniyet Binası, Hükümet Konağı yenileme çalışmaları, soğuk hava deposunun yenilerek hizmete sokulması gibi çalışmalar yer verecektir.

Ak Parti’nin belediyeyi kazanması halinde bu gibi hizmetlerin yanı sıra istihdamın artırılması için gerekli çalışmalar yapılması için hükümetimiz nezdinde girişimlerimiz olacaktır. Tarım ve hayvancılığın sorunları giderilerek geliştirilmesi için gerekli girişimler yapılacaktır. İlçemize doğalgazın ilk başvurusu ve ilgili firma ile sözleşmesi yine bir önceki dönem partimizin belediye başkanı Özcan KESMEN tarafından 2006 yılında yapılmış ancak sözleşme ve ihale aşamaları başlangıcında yeterli abone sayısına ulaşılamadığından geciken doğalgaz çalışmaları devam etmekte olup;Ak Parti ilçe teşkilatı olarak Gönen ilçesine doğalgazın en kısa sürede gelmesi için yoğun çalışmalarımız devan etmektedir.

Belediye Başkanlığını kazanması halinde Gençlik ve Spor Bakanı ile koordineli olarak ilçemize Gençlik Merkezi kurarak gençlerimizin Gönen’de boş zamanlarını değerlendirmeleri sağlanacaktır. Eğitim-spor-eğlence-tiyatro-dinlence ve üretim gibi konularda teşviklerimiz olacaktır. Belediye-Gençlik ve Spor ilçe-Halk Eğitim Merkezi koordineli kurslara, sportif etkinliklere ağırlık verilmesi sağlanacak; Böylece hem öğrencimiz İlçemizde eğlence-dinlence ve etkinliklerden yararlanarak Isparta’ya akın etmeyecek, hem de esnafımız kazanacaktır.

Partimizin Belediye Başkanlığını kazandığı gün halkımızın ihtiyaçlarına göre hareket eden, herkesin problemlerini yerinde araştıran ve gideren, halk-devlet ve hükümet ile olan ilişkilerimizin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ile de iç içe ve koordineli çalışmalar yapacağız. Böylece İlçemiz yeniden kalkınma atağına geçerek kaybetmekte olduğu nüfusunu tersine göç ile yeniden kazanacak örnek ilçeler içerisinde yer alacaktır.

Bizler belediyecilik hizmetlerinin aksamadan yürütülmesinde hükümet desteğini ve hayata geçireceğiniz projelerimizi önemsiyoruz.

Sözlerimin sonunda İlçemizde partimizden aday adayı olan diğer arkadaşlara da aday adaylık sürecinde başarılar diliyorum. Hiçbir zaman partimizde menfaatler nedeniyle ve çıkar ilişkisine dayalı particilik olmadığını, el ele verdiğimizi, hangimiz bu yarışta Belediye Başkanlığı için aday olarak takdir edilirse diğer iki adayın hizmet yarışına destek vereceğinden eminim. Her geçen gün halkın takdirlerini kazan partimizde kişisel hesaplara dayalı ayrımcılık, kırgınlık ve dargınlıklar yaşanmayacaktır.

Buradan Gönen Halkımıza da önemli bir çağrı da bulunmak istiyorum. Bu kez Belediyecilikte yeni bir çığır açacağımızı, halkımızın ve hükümetimizin desteklerini önemsediğimizi ve halkımıza kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Seçilmemiz halinde Gönen farklı hizmetlerle tanışacaktır. Saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Ahmet DOĞAN; 1960 Gönende doğumlu olup; İlk ve ortaöğrenimini Gönende tamamladı. Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesinden mezun oldu. Bozüyük, Senirkent, Uluborlu, Antalya ve Isparta Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde görev yaptı. Bürokrasinin içinden gelen Ahmet DOĞAN; 1990 yılında Anadolu Üniversitesi, Açık öğretim Fakültesi İşletme Bölümünden Önlisans mezunu olarak yüksek öğrenimini tamamladı. 2005 yılında Isparta Tapu Sicil Müdürlüğünden emekli olan DOĞAN; 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gönen belediye meclis üyeliğine seçildi. 15.12.2009 tarihinde Ak Parti genel merkezi atamalarıyla; Gönen Ak Parti ilçe başkanı olarak göreve başladı.

15.01.2011 tarihinde yapılan kongrede tekrar Ak Parti ilçe başkanlığına aday oldu ve seçilerek görevine devam etmekte iken 01.11.2013 tarihinde bu görevinden istifa ederek Ak Parti Gönen belediye başkan aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.