• DOLAR
  3,7492
  % -0,44
 • EURO
  4,6506
  % -1,35
 • ALTIN
  162,5945
  % -0,34
 • BIST
  $10.758
  % 8,21
Bu köye 11 aydır İmam aranıyor

Bu köye 11 aydır İmam aranıyor

Isparta’nın Gelendost ilçesine bağlı ve ilçeye 6 km uzaklıkta bulunan bin 200 nüfuslu Balcı köyününde, vatandaşlar köylerinin tek camisine 11 aydır imam verilmemesine isyan ediyorlar.

Köy muhtarı Ünal Özkan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu köyde herkes Müslüman. Her Müslüman gibi bizde dinimizin gerektirdiği ibadetleri camimizde yapmak istiyoruz. Camimizde vakit namazlarını, Cuma namazlarını kılamaz olduk.Cenazemiz olduğu zaman Düşünür olduk. Bazı cemaatsiz camilerde imam var bizim ihtiyacımız olan köyde imam olmaması bizi üzüyor.  Bizde köylü olarak toplandık ve köyümüzde yaşayan emekli bir imama bir ricada bulunduk, kendileri de bizi kırmayarak şimdilik namaz kıldırıyor.

Bizde Köy olarak kendi aramızda para topluyoruz emekli imamımıza veriyoruz. Bu sıkıntımız daha ne zamana kadar sürecek. Bu konu hakkında bir yıldır il müftülüğüne ve ilçe müftülüğüne bilgiler aktardık ama il ve ilçe müftülüğünden olumlu bir sonuç alamadık. Müftülüklerden bize verilen bilgilerde imamların Balcı köyünü uzak olduğu için istek yapmıyorlarmış. Köy muhtarı olarak 11 aydır mücadelemi verdim.Köyümüze bir imam gelene kadar mücadele edeceğim.” açıklamalarında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Cami Gelendost İmam

1 Yorum

 1. Muhtar kardesimiz bize ulasirsa, gonullu imamlik yapmak istiyoruz. 541 279 91 66

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?