• DOLAR
  3,7967
  % 0,12
 • EURO
  4,6641
  % 0,04
 • ALTIN
  161,8019
  % 0,07
 • BIST
  $10.578
  % -7,02
II. Ulusal Platin Elma ödül töreni 22 Aralık’ta

II. Ulusal Platin Elma ödül töreni 22 Aralık’ta

Isparta’nın en önemli tarım ürünü olan elmanın tanıtımı için geçen yıl ilki düzenlenen Ulusal Platin Elma Ödüllerinin ikincisi 22 Aralık 2013 tarihinde Barida Otel’de gerçekleştirilecek. Geçen yıl 10 ayrı kategoride verilen Platin elma ödüllerinin bu yıl 15 ayrı kategoride verileceği duyuruldu.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cenk Şölen II. Ulusal Platin Elma Ödül Törenine ilişkin yaptığı basın açıklamasında şunlara yer verdi. “Türkiye’de elma yetiştiriciliğin bugüne kadar gelişiminde emeği geçenlerin hatırlanması, elma sanayisinin mevcut durumu, çiftçi organizasyonlarının üretim yapan üreticilere yapmış olduğu hizmetlerin görülmesi, elma yetiştiren bölgelerin durumu, bölgelerin artıları ve eksilerinin öğrenilmesi, bölge istişarelerinin sağlanmasının yanında ülkemizde elma yetiştiriciliğinin ve tanıtımının elma sektöründe gerçekleşen modern atılımların kamuoyuna aktarılabilmesi, elma tarımıyla a’dan z’ye ilgilenen kadın çiftçilerimizin de ön plana çıkarılması, elmacılığın ülke çapında tanınması maksadıyla Eğirdir Platin Elma Derneği kurulmuştur.

Derneğin kuruluş amaçları arasında bölgemizin elma yetiştiriciliğinde gerek rekolte bakımından gerekse kalite bakımından ülkemizin coğrafi açıdan en önde gelen bölgesi olduğunun ülke çapında duyurulması, anlatılması, açısından bir takım aktivasyonların yapılması planlanmış ve 18 Aralık 2012 tarihinde 1. Ulusal Platin Elma Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir. Törende önceden belirlenmiş olan 10 adet Kategorinin birincileri, çeşitli Üniversitelerde ve Araştırma Enstitülerinde görev yapan akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş, birincileri seçilmiş ve ödülleri verilmiştir.

Bu yıl da aynı amaç ve düşüncelerle 15 farklı kategoride Üniversitelerde ve Araştırma Enstitülerinde görev yapan akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından ödül almaya hak kazananların belirlenmesi çalışmaları devam etmektedir.

Kategorilerinde birinci olan yarışmacılara ödüllerinin taktim edileceği 2. Ulusal Platin Elma Ödül Töreni 22 Aralık 2013 tarihinde Isparta Barida Otel’de gerçekleştirilecek olup ödül gecesi TGRT kanalı tarafından canlı olarak yayınlanacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
elma ödül töreni ulusal

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?