Hız ve gösterinin getirdiği facia

Isparta - Ağustos 11, 2015 2:27 pm A A

Önceki gün gece kaldırımda yürüyen bir aile yok oldu. Neden? Muhtemelen süratli araç kullanma merakı, gösteri merakı yüzünden. Hiç kimse kusura bakmasın. 4 canın hesabını kim verecek? Hiçbir suçu yokken, kaldırımda yürürken yok olan ailenin acısını kim dindirecek?

Birileri keyif için, anlaşılmaz bir heyecan için kurallara uymayacak, hız yapacak, öbür tarafta masum insanlar, çocuklar feci şekilde can verecek. Araç sürücüsü de hayatını kaybetti, Allah rahmet eymesin. Aşırı sürat var deniyor ama bilmiyoruz. Görünen o ki aşırı sürat var. Çünkü şehir içinde normal bir süratle 5 can kaybı olmaz.

Aracın durumuna da baktığınız zaman anlarsınız. Nasıl bir meraktır bu? Nasıl bir iştir? Kendisinin ve bir çok insanın can güvenliğini tehlikeye atan nasıl bir mantıktır? Olmaz böyle bir şey. Emniyetin kesinlikle ama kesinlikle bu konuda çok acil önlem alması gerekiyor.

Özellikle hepsi için geçerli değil ama ciddi oranda bir doğan – şahin marka araçlarda hız tutkusu var. Normal araç ihtiyacı için kullananlara kimse bir şey söyleyemez. Peki sadece hız ve gösterisi tutkusu için doğan – şahin alan – kullananlar var. Sadece doğan – şahin kullananlar değil, şehrin göbeğinde yarış yapan, gösteri yapanlar var. Ne olur bunlara izin verilmesin. İsten otomobil, ister motor fark etmez. Hem kendi canlarını, hem sokaktaki masum insanın canını tehlikeye atıyorlar.

Bunu yapanlar hemen trafikten men edilmeli. Vatandaşlarda anında trafiğe haber vermeli. Emniyette şehir merkezi dışında kalan mahallelerde, Gökçay bölgesinde denetimlerini sıklaştırmalı. Canın geri dönüşümü yok, telafisi yok. O nedenle lütfen böyle manyak alışkanlıklardan vazgeçelim. Hiç kimsenin canı ile oynamayalım. 5 vatandaşımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Isparta - 2:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • SERHOŞ OLMASIN. Ağustos 11, 2015 8:58 pm

  TERÖR SADECE ELİNE SİLAH ALAN DEĞİL,DİR
  Kafayı bularak, kendini de öldüren ve bunun yanında suçsuz günahsız insanları olmadık yerde kaldırımda yakalayarak, insanları katledende bir trafik teröristidir.
  Fatih mahallesinde bir aileden 4 kişiyi içerek, kafayı bulan, yola çıkan kişiyide kınıyor, ve bu trafik terörislerin son bulmasının da temenni ediyorum.
  Elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş insanlarımıza rahmet, ailesine başsağlığı dilerim.
  “İNNA LİLLÂHİ VE İNNÂ İLEYHİ RACİÛN”

SON TWEETLER