Hisar Spor 0 – 1 Isparta Davrazspor

Isparta Davrazspor bu hafta deplasmanda Afyon temsilcisi Şuhut Belediye Hisar Spor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma saat: 14:00’da başladı.

Isparta Davrazspor 16. dakikada Okan Akdeniz’in golüyle 1-0 öne geçti. Karşılaşmada başka gol olmadı ve maç Isparta Davrazspor’un 1 – 0 üstünlüğüyle sona erdi.

ISPARTALI TARAFTARLAR SALDIRIYA UĞRADI

Şuhutta saldırya uğrayan Isparta Davrazspor taraftarlarınıı bulunduğu bölümden ilk fotoğraflar geldi. Jandarma Isparta taraftarınıı bulunduğu bölümde güvenlik önlemi almış durumda.

Şuhutta 1-0 kazandığımız maç sonrası ev sahibi takımın bazı taraftarları sahaya inerek seyircilerimizin olduğu bölüme kadar geldi. Davrazsporlu taraftarlar tribünün altına saklanarak taş yağmurundan kurtulmaya çalıştı. Güvenlik güçleri, olayların önüne geçemedi. Taraftarımız abluka altına alındı her yerden taş yağdı.

Afyon Valisi Aziz Yıldırım olay yerine gelerek Şuhut taraftarlarını ikna etmeye çalıştı.

Şuhut’ta mahsur kalan ve halen bekleyen Isparta Davrazspor taraftarları, geceyi burada geçirme ihtimaline karşı AFAD’dan çadır ve yemek talebinde bulundular.

BİLGİÇ SALDIRILARI KINADI

Hisar Belediyespor ile Isparta Davrazspor maçının ardından taraftarlara yapılan çirkin saldırı sonrasında AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’ten tepki geldi. Milletvekili Bilgiç olayı kınadığını belirtirken, spor ahlakına yakışmadığını söyledi. Bilgiç, Afyonkarahisar’da ki yetkililerle görüşerek taraftarlar hakkında bilgi aldı. Yaralı taraftarlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bilgiç, konunun takipçisi olacağını söyledi. Ayrıca olayları engellemek için büyük uğraş veren Afyon Valimize teşekkür ediyorum dedi.

Teknik bir sorun nedeniyle biraz geç girdik..

Ispartam paylaştı: 5 Mart 2017 Pazar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hisar Spor 0 – 1 Isparta Davrazspor için yorumda bulun

    Hisar Spor 0 – 1 Isparta Davrazspor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hisar Spor 0 – 1 Isparta Davrazspor için ilk yorumu yapabilirsin.