Helikopter pistini Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında Isparta’nın da olduğu Şehir Hastaneleri yatırımı için, “dertli olduğum, âşık olduğum, ˈbunu muhakkak gerçekleştirmemiz gerekir.’ dediğim bir projeydi” dedi.  Erdoğan, doktor sayısının artması gerektiğini de söyledi.

Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın II. Faz’ı olan Şehir Hastaneleri dönemi başladı. İlk açılış Mersin’de yapıldı. Isparta Şehir Hastanesi ise Şubat 2017’de hizmete girecek.

Başbakan Binali Yıldırım, Mersin’de gerçekleştirilen açılışta Isparta’nın da dâhil olduğu 29 Kent’te konuşlu Şehir Hastaneleri’ne Helikopter Pisti inşa edilmesini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini açıkladı. Şehir hastanelerinin ilkinin Yozgat’ta hizmete girdiğini ancak resmî açılışı ilk yapılan merkezin Mersin olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta, Adana, Kayseri, Ankara Bilkent ve Manisa’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehirde 2020 yılına kadar şehir hastanelerinin tamamlanacağını, 2 ay içerisinde 3 tane hastanenin hizmete açılacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buraya girdiğiniz zaman Allah’ın izniyle içeride moderniteyi göreceksiniz. Modern bir bakımı göreceksiniz. ve burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız. ‘Devletim bana sahip çıkıyor’ diyeceksiniz. Olmaya devlet, cihanda bir nefes sıhhat gibi. Diğer hastane projeleriyle birlikte değerlendirdiğimizde 2023 yılında tamamı nitelikli olmak üzere 10 bin kişiye 32 yatak hedefine inşallah ulaşmış olacağız. Yatırımlar “Kuyrukçu sisteme son veren bir hastanelerdir” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Bu yatırımların her biri elbette önemli ancak bir tanesi var ki ülkemiz için yeni bir dönemin başlangıcını ifade ediyor. Evet, Mersin Şehir Hastanesi’nden bahsediyorum, dertli olduğum, aşık olduğum, ‘Bunu muhakkak gerçekleştirmemiz gerekir.’ dediğim bir projeden bahsediyorum. Bu yola çıktığımız zaman, partimizi kurduğumuz zaman, belediye başkanlığım döneminde dünyayı dolaşırken edindiğim bir projeydi bu ve ‘O kabiliyeti ülkemize ne zaman kazandıracağız.’ diye hep bunun derdi, aşkı içerisindeydik. Arkadaşlarımla hep bunun hasbihalini yapardık ve hamdolsun şimdi Mersin’de bunu gerçekleştirmenin memnuniyeti içerisindeyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Helikopter pistini Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi için yorumda bulun

    Helikopter pistini Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Helikopter pistini Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi için ilk yorumu yapabilirsin.