Hedef Isparta’dan 4 vekil

Ak Parti Isparta İl Başkanlığı’nın 5’inci olağan genel kurul toplantısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı. Işıkkent Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede, Ak Parti’ye katılanIsparta’nın mahalli sanatçısı Halil Başkal mini konser verdi. Sonrasında Ayşenur Bahçekapılı ve Süleyman Soylu, Başkal’a parti rozeti taktı.

Kongrede konuşan Bakan Mehdi Eker, Ak Parti ile birlikte Türkiye’nin birçok sorununu çözdüğünü söyledi. En önemli konulardan birinin de Türkiye’nin demokratik ve sivil bir anayasaya kavuşması olduğunu aktaran Bakan Eker, “2015 Haziranı’nda milletten alacağımız destekle yeni sivil demokratik anayasa yapacak ve milletimizin bundan sonraki süreçte daha demokratik, daha sivil bir rejimle yönetilmesini sağlayacak. Onun için Haziran seçimleri çok önemli” dedi.

Bakan Veysel Eroğlu ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra sonuçlarına baktığı ilk vilayetin Isparta olduğunu aktardı. Haziranda yapılacak milletvekilliği seçiminin Türkiye için çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Eroğlu, “Isparta’da 4-0 yapmanın sözünü veriyor musunuz? Çünkü Isparta’ya bu yakışır. Hükümetimiz döneminde Isparta’ya büyük yatırımlar yapıldı. 2015 yılında Isparta’da fırtına gibi eseceğiz. Türkiye açısından 2015’i hamle yılı ilan ediyoruz” diye konuştu.

Bakan Lütfi Elvan da kongredeki konuşmasında şöyle dedi: “Bizim medeniyetimiz öyle bir medeniyet ki merkezinde insan vardır. Bizim için en öncelikli konu insandır. Medeniyetimizdeki birçok sözden bir tanesi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıdır. Bizim medeniyetimizde barış vardır. Ama maalesef karanlık güçlerin, çevrelerin yetiştirdiği birtakım tetikçiler yine karanlık çevrelerin senaryolarının bizatihi uygulayıcıları bazı teröristler insana karşı, insanlığa karşı suç işlemişlerdir. İşlemeye de devam ediyorlar. Biz bunları lanetle kınıyoruz. Ama hiç kimse bu terörist eylemleri, bu girişimleri İslam’la, peygamberimizle irtibatlandırmasın. Bizim dinimiz barış, hoşgörü dinidir. Dinimizle peygamberimizle ilişkilendirmek isteyen o kesimleri de nefretle kınıyorum. Türkiye terörden çok çekti. Bugün Avrupa’da terör faaliyetinde bulunanları lanetle kınadığımız gibi o ülkelerin şu anki durumunu çok iyi anlıyoruz. Çünkü bunu biz yıllarca yaşadık. O nedenle bizim buradan çağrımız şu; Ak Parti olarak, Türkiye olarak teröre karşı nasıl dimdik durmuşsak tüm Avrupa da tüm dünya da teröre karşı dimdik ayakta durmalı diye düşünüyorum. Şimdi bu ülkeler bizi çok daha iyi anlıyorlar diye düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hedef Isparta’dan 4 vekil için yorumda bulun

    Hedef Isparta’dan 4 vekil için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hedef Isparta’dan 4 vekil için ilk yorumu yapabilirsin.