ALTIN 212,7912
DOLAR 5,4617
EURO 6,1820
BITCOIN $5.649
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 11°C
Çok Bulutlu

Halk Oyunları Şöleni sona erdi

16.02.2017
A+
A-
Halk Oyunları Şöleni sona erdi

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Okullararası Küçük-Yıldız-Gençler düzenlemeli, düzenlemesiz halk oyunları yarışmaları sona erdi. Heyecan kesen ve görsel şölene dönüşen yarışmaların sonunda derece alan ekiplere madalya ve kupaları takdim edildi.

Okul Spor Faaliyeti programında yer alan Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları 6 Mart Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Saat 18.30’da seremoni töreniyle başlayan yarışmalara ilgiyle izlendi. Isparta halkının büyük katılımıyla gerçekleşen yarışmalarda okul takımları yeteneklerini ve hünerlerini sergiledi.

Heyecan kesen yarışmaların sonunda dereceye giren kulüpler belli oldu.

İŞTE SONUÇLAR

**Küçükler Geleneksel Düzenlemesiz
1. Senirkent Büyükkabaca 75. Yıl İlkokulu
2. Sevim Örnek İlkokulu
3. Gürkan İlkokulu

**Gençler Geleneksel Düzenlemeli
1. Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz
1. Ülkü Ortaokulu
2. Mavikent Ortaokulu
3. Hızırbey Ortaokulu
4. Eğirdir İrfan Kaynak Ortaokulu

**Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli
1. Eğirdir İrfan Kaynak Ortaokulu

**Gençler Geleneksel Düzenlemesiz
1. Lokman Hekim Anadolu Meslek Lisesi
2. Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi
3. Senirkent Dr. Tahsin Tola Meslek Lisesi

Derece alan kulüplere madalya ve kupaları Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ahmet TAŞDEMİR ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Hem Kulüplerarası hemde Okullararası Halk Oyunları yarışmalarında Birinci olan takımlar bölge yarışmalarına katılarak ilimizi temsil edecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.