‘Halil Hamit Paşa’ ilgi odağı oldu

20 Şubat 2012 tarihinde yeni hizmet binasında kullanıcılarıyla buluşan Isparta Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi; hizmet binasının merkeziliği, ferahlığı, temizliği ve yenilenen iç donanımıyla, kısa süre içinde kullanıcıların ilgi odağı oldu.
Isparta - Eylül 25, 2014 2:15 pm A A

Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün birlikte hizmet verdiği 6 katlı hizmet binasının birinci katında; Merkez Çocuk Kütüphanesi, Okul Öncesi Bölümü ve Görme Engelliler Bölümü, ikinci katında; Ödünç Verme Bölümü, Serbest Okumu Salonu ve Süreli Yayınlar Bölümü, Üçüncü katında; İnternet Bölümü, Araştırma İnceleme Bölümü yer almakta.

Kütüphane koleksiyonu; Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğünden gelen kitaplar ve Kütüphane Müdürlüğünce satın alınan kitaplarla zenginleştirilen Kütüphanede 58.687 adet kitap bulunmakta. Halil Hamit Paşa Kütüphanesinin şu an için kayıtlı üye sayısı: 19.336, kullanıcı sayısı ise 61.988, kişi.

Sanat, edebiyat, tarih, teknoloji, kültür, magazin vb. konularda basılı olmak üzere yayın aralıklarına göre 194 adet dergi, 2 adet ulusal, 16 adet yerel toplam 18 adet gazetenin kullanıcıların hizmetine sunulduğu kütüphanenin İnternet Bölümünde 18 bilgisayarla ücretsiz bilgi erişimi sağlanmakta.

Kullanıcıların telefon ve tablet aracılığı ile de kablosuz internet erişim noktalarını kullanarak ücretsiz internet hizmeti alabildikleri kütüphanenin, Görme Engelliler Bölümünde 5 adet bilgisayar, 2 adet yazıcı,1 adet büyüteç ile engelli vatandaşlara da hizmetler sunulmakta.

Halil Hamit Paşa Kütüphanesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise”kullanıcı yoğunluğunu ve sükuneti bir arada yaşayan kütüphanemiz, her geçen gün kendisini yenileyerek daha iyi hizmet verebilir hale gelmiştir.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülmekte olan “Kütüphan-e Türkiye Projesi”nin pilot uygulamasında olan kütüphanemiz, Proje paydaşımız olan AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen “ Mahalle Anneleri” Projesi ile ortak çalışmalar yapmaktadır

Okulların açıldığı şu günlerde, sakin, ferah ve temiz bir ortamda kullanıcılarına Pazar gün hariç, haftanın altı günü saat: 09.00 – 18.00 arası açık olan kütüphanemize, verilen hizmetlerden yaralanmak üzere tüm halkımızı bekleriz” denildi.

Isparta - 2:15 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER