Güneykent’te Roman pazarı oluşturulacak

Isparta’nın Gönen ilçesine bağlı Güneykent Belediyesi tarafından hazırlanan 150 bin avro bütçeli ‘Romanlara Açılan Pencere’ başlıklı AB projesi ile Gümüşgün’deki Roman vatandaşlara meslek edindirmeye yönelik kurslar verilecek. Projenin ön onayının verildiğini belirten Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün 14 Aralıkta kesin kabul için başvuru yapacaklarını ve 2016 yıl sonunda proje çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini söyledi.

Gözgün, proje kapsamında Gümüşgün’deki eski sağlık ocağı binasının seramik atölyesine dönüştürülerek Roman vatandaşlara seramik kursları verileceğini söyledi. Seramik atölyesinde üretilen seramik malzemeleri ile hem roman vatandaşların ekonomik bir gelir elde edeceğini hem de sosyal bütünleşme sağlanacağını belirten Gözgün “yol üstüne kurulacak satış merkezi ile hem roman vatandaşların ürettiği seramik ürünlerin satışı yapılacak. Hem de kalburdan, el sanatları ürünlerine ve hatta bölgedeki tarım ürünlerine kadar buradan pazarlanması sağlanarak küçük bir roman pazarı oluşturulacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güneykent’te Roman pazarı oluşturulacak için yorumda bulun

    Güneykent’te Roman pazarı oluşturulacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güneykent’te Roman pazarı oluşturulacak için ilk yorumu yapabilirsin.