Gökmenoğlu’ndan kutlama mesajı

Isparta - Mart 6, 2014 2:53 pm A A

Isparta Baro Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu Atütürk’ün Isparta’ya gelişinin 84. yılı nedeniyle bir yazılı açıklama yayınladı.“Isparta, Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı Millî Mücadele’ye canıyla-malıyla tam destek vermiş, tüm Ispartalılar Kuvay-i Milliye ile bütünleşmiştir” diyen Baro Başkanı Gökmenoğlu konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti;

“Bu gün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta iline gelişinin 84. Yıldönümü. Vatanımızın Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde Isparta’ya gelişinin 84. yıldönümü Başta Isparta Barosu mensubu Meslektaşlarımız ve Üstatlarımız ile Bütün Vatanseverlere Kutlu olsun.

Isparta, Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı Millî Mücadele’ye canıyla-malıyla tam destek vermiş, tüm Ispartalılar Kuvay-i Milliye ile bütünleşmiştir. Milli Mücadeleye Mustafa Kemal Paşa’nın safında giren Isparta, ilçeleriyle birlikte, 871 şehit, binlerce yaralı vermiş ve Büyük Zafer’i içtenlikle kutlayarak, Cumhuriyet’e aydınlık kucağını açmıştır. Isparta il merkezi Düşman işgali görmemiş ve bu yönden şanslı bir il ise de Ispartalılar hepimizin bildiği üzere Milli Mücadeleye en etkin şekilde katılmış, Isparta ili işgale uğramamış ise de; Bunda 6 Dönem Isparta mebusluğu yapan, cephenin hem ilerisinde hem hakkın rahmetine kavuşmuş olan Hafız İbrahim Demiralay’ın büyük katkısı ve desteği mevcuttur. Kendisini de Rahmetle anar, bu gün Isparta Barosu olarak onun emaneti olan Hafız İbrahim Demiralay Konağını da Avukat evi olarak muhafaza ediyor olmaktan dolayı da büyük onur ve mutluluk duyarız.

Ne mutlu ki Düşman işgali görmemiş olan Isparta’mıza, Ne Mutlu ki Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 84. Yılını bir kez daha Coşkulu olarak kutlayan bizlere diyerek sözlerimize son verir;6 Mart 1930 da ilimizi ziyaret eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ŞEHRİMİZE GELİŞİNİN 84. YIL DÖNÜMÜ BAŞTA ISPARTA BAROSUNUN BÜTÜN CAMİASINA VE TÜM ISPARTALILAR İLE VATANIMIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

Isparta - 2:53 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER