Geleceğimiz için çalışıyoruz

Okunuyor | Geleceğimiz için çalışıyoruz

Isparta Belediyesi Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinin çevre düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Çalışmaların 24 Kasımda başlayacak olan Tarım ve Hayvancılık Fuarına yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor.

Çevre düzenlenmesinin tamamlanmasıyla birlikte de ayrıca şehrin en geniş meydanına sahip olacak Gökkubbe’deki devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, kaliteden taviz vermediklerini söyledi.

Gökkubbe’de şu ana kadar üç fuarın yapıldığını ve tarım fuarı ile bu sayının 4’e çıkacağını hatırlatan Başkan Günaydın, “Düzenlenen fuarlarla Gökkubbe’nin şehrimize ne kadar ihtiyaç olduğu da ortaya çıkmıştır” dedi.

Gökkubbe’de yapılacak olan meydan düzenlemesinin 30 dönüm civarında olduğunu belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu meydanın da aynı zamanda Isparta’daki en büyük meydan olduğunu kaydetti. Bazı fuarlarda iç mekanın yanı sıra dış mekana da ihtiyaç duyulduğunu bunlardan birisinin de Tarım ve Hayvancılık Fuarı olduğunu aktaran Günaydın, “Çevre düzenlemesi çalışmalarımızı bu fuara kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızın kalıcı olmasını istiyoruz. Bundan dolayı zeminde ciddi bir sıkıştırma, hasır döşeme, beton dökümü ve ardından da taş kaplaması gerçekleşiyor. Taşlarımızın kalınlığı da 6 ile 15 cm arasında değişiyor. Zeminde andazit ve köfke taşı kullanıyoruz.

Bu kadar zeminin sağlam yapılması ve kullanılan taşların kalınlığı üzerine çıkacak olan ağır nakliye araçlarından kaynaklanıyor. Bunların hesabı yapıldı. Zemin ve kaplamalar için bu kadar uğraş veriyoruz, tabi bu kadar kalın malzeme kullanılmasından dolayı da işler biraz daha yavaş ilerliyor. Kalın kaplamalar ustalarımıza yorgunluk veriyor. Çocuklarımız, torunlarımız ve geleceğimiz için çalışıyoruz. Isparta’mızın en büyük meydanı yapılıyor, bu çalışmalarımızın geleceğimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın