Gaziler Parkı’na özel çalışma

Okunuyor | Gaziler Parkı’na özel çalışma

Isparta Belediyesi’nin 2013 yılında yapımını tamamlayıp açılışını gerçekleştirdiği 3200 metrekarelik Şehitler Parkı’nın hemen batı bölümünde yer alan 3700 metrekarelik alanda inşa etmeye başladığı Gaziler Parkı’ndaki çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Şehitlerimize ve gazilerimize büyük önem verdiklerini belirten Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, her fırsatta Gaziler Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceliyor. Çalışmaların birinci derecede gazilerin önemini arz edecek çalışma olacağını kaydeden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, parkın yer döşemelerinin de yerel malzeme olarak adlandırdığı köke taşından yapıldığını aktardı.

Gaziler için de önemli bir park projesi hazırladıklarını kaydeden Başkan Günaydın, “Çalışmalar ileri boyutlu ve kalıcı olacak. Yapım çalışmaları hızla ilerliyor. Bu parkımıza bu bölümden başladık, ilerleyen dönemde bu parkımız genişleyecek. Gaziler Parkımız köprülerimiz ile de bağlanıyor. Bu bölgedeki köprümüzde çalışmalarımız devam ediyor. Alanda yine kanal çalışması, aydınlatmalarla ilgilide özel bir çalışma gerçekleştirilecek. Şehre değer katacak bir yapı olacak. Gökkubbe, otoparklar, otogar, parklar, müzemiz gibi değer katan yapılar arasında yer alacak. Bu parkımızda da önemli bir el emeği var. Gaziler Parkımızda Isparta’nın şerefiye parkı olacak. Hayal ettiğim projelerden birisiydi. Çalışmaların Isparta halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın