FETÖ duruşmasında bugün neler yaşandı ?

Isparta’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Hasan İbicioğlu ile bazı eski rektör yardımcılarının da aralarında bulunduğu 49’u tutuklu 130 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sanık sayısının fazlalığı nedeniyle adliyenin konferans salonunda yapılan duruşmaya eski SDÜ Rektörü İbicioğlu, eski rektör yardımcıları Talip Türcan ve Süleyman Seydi, eski Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Halil Karakoç, eski Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Tuğrul Sezer, iş adamları Bedri Ayhan, Alper Bayhan ve Özcan Pınarcı ve örgütün sözde “Isparta bölge imamı” olduğu iddia edilen Osman Demirhan’ın da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Murat Karakaya, mahkemeye sunduğu mütalaada eski Isparta Valisi Oğuz’un, silahlı terör örgütü üyeliğinden 10 yıla kadar, eski SDÜ Rektörü İbicioğlu ile Demirhan’ın silahlı terör örgütü yöneticiliğinden 15 yıla kadar, diğer sanıklar hakkında da çeşitli suçlardan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis talep etti.Savcı Karakaya,ayrıca 4 tutuklu sanığın tahliyesini, 17 sanığın ise tutuklanmasını istedi.

Sanıklardan eski SDÜ Rektörü İbicioğlu, hakkındaki suçlamaları reddederek, döneminde atadığı 78 dekandan 4’ünün soruşturma geçirdiğini savundu.

FETÖ ile bağı olmadığını öne süren İbicioğlu, tahliyesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı, duruşmayı 5 Haziran’a erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FETÖ duruşmasında bugün neler yaşandı ? için yorumda bulun

    FETÖ duruşmasında bugün neler yaşandı ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FETÖ duruşmasında bugün neler yaşandı ? için ilk yorumu yapabilirsin.