Emeklilerde “TOKİ” heyecanı

Okunuyor | Emeklilerde “TOKİ” heyecanı

Isparta’da 11 bin üyesi bulunan Emekliler Derneği’nin 5000 üyesi ucuz konut başvurusu yaptı. AK Parti Milletvekili Bilgiç, emekliler için en az 2 bin konut yapacaklarını söyledi.

7 Haziran seçimlerinden önce AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in Isparta’daki emekliler için verdiği “TOKİ aracılığıyla ucuz konut” sözü hayata geçiriliyor.

Isparta İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal, TOKİ için emeklilerden talep toplamaya başladı. Talep toplama işlemleri devam ederken, taleplerde adeta patlama yaşanıyor. 11 bin üyesi bulunan Isparta İşçe Emeklileri Derneği’nin 5 bin üyesi TOKİ’den ucuz konuta başvuru yaptı. Bu sayının 6 bini geçmesi bekleniyor.

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise TOKİ ile gerekli görüşmelerin yapıldığını belirterek:”Emeklilerimize verdiğiniz sözleri yerine getireceğiz. Isparta’da emeklilerimiz için en az 2 bin konut yapacağız. Başvurular fazla ama TOKİ’den konut almanın belirle şartları var. Bu şartlarla birlikte başvurusu kabul olan emekli sayımız azalır. Biz 2 bin konutu daha da artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sadece emeklilerimiz için değil, esnafımız içinde TOKİ aracılığıyla 2 bin konut yapacağız. Isparta’ya hizmetlerimiz aralıksız sürüyor” dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’de Isparta İşçi Emeklileri Derneği kongresinde yaptığı konuşmada iktidarları döneminde emeklilere yapılan hizmetleri anlattı ve “emeklilere ucuz konutun” yapılacağını söyledi.

Isparta İşçi Emeklileri Derneği Şube Başkanı Abdülkadir Ersal ise emeklilerin ucuz konut heyecanı yaşadığını belirterek, bütün emeği geçenlere teşekkür etti. Ersal, emeklilerin daha iyi şartlarda yaşamaları için bütün güçleri ile çalıştıklarını da söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın