Eğirdir Bisiklet Festivali başladı

Isparta - Ağustos 28, 2015 8:15 pm A A

Eğirdir Belediyesi ve ‘Kalbin İçin Pedalla Bisiklet Grubu’nun organizasyonlarıyla, Şahidin Aydemir’in girişimleriyle Türkiye’nin dört bir yanında ikamet eden bisiklet sevdalıları Eğirdir’de buluştu.

28-29-30 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Eğirdir Bisiklet Festivali başladı. Türkiye genelinden Eğirdir’e gelen bisikletliler ilk olarak Atatürk Anıtı’nda toplandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, açılış konuşması yaptı.

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, “Öncelikle hepiniz şehrimize hoşgeldiniz. Sizlerle buluştuk, yeni dostlar edineceğiz. Eğirdir bildiğiniz gibi coğrafya, tarih, açık hava fuarı şeklinde butik bir şehir. Bizim derdimiz Eğirdir’i bilmeyenlere Eğirdir’i tanıtmak. Bu tanıtım faaliyetleri kapsamında spor başta olmak üzere bir çok alanda tanıtımını yapmaya çalışıyoruz. Mükemmel bir oluşum oldu. İlkidir, belki eksiklerimiz vardır. Bunları acemiliğimize verin. Eksikliklerimizi hiç çekinmeden bize yazın. Eksiklerimizi bir daha ki yıllarda giderelim. Bu manzara bizleri gururlandırdı. Eğirdir’imizi memnun etti. Eğirdir, Allah’ın elinin boş kaldığı zamanda özene bezene imar edilmiş butik bir şehir. İçindekiler bu özelliği tam fark etmiyor. Sizlerden de buradan ayrıldıktan sonra Eğirdir’i eşe dosta anlatmanızı tanıtmanızı istiyorum. Size iyi pedallar” dedi.

Konuşmalardan sonra 2’li ve 3’lü sıralama yapan bisikletliler, Başkan Ömer Şengöl’ün damalı bayrakla start vermesinin ardından pedal çevirmeye başladılar. Eğirdir Gölü kıyısından, Pınar Pazarı önünden Sütçüler Çandır’a doğru pedal çevirmeye devam ettiler.

Şenliğe en yaşlı 80 yaşındaki Ömer Erdoğan, En genç 11 yaşında Batuhan Yunus Taşkın katılırken, Engelli Abdulkadir Özoğul’un tek bacağı ile pedal çevirmesi dikkat çekti.

Bisikletli grubuna 2 motorsikletli öncülük ederken, jandarma, ambulans ve trafik ekipleri de yol kontrolü, asayiş ve her ihtimale karşı ilk yardım için görevlendirildi. Bisiklet kortejinde herhangi bir arıza ve teker patlamalarına karşı teknik ekip görevlendirildi.

eğirdir bisiklet festivali-1

Isparta - 8:15 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER