Efendi Cemil

Isparta - Nisan 1, 2016 2:15 am A A

İstanbul sokaklarında gittiğimde gördüm. Büyük büyük afişlerde şöyle yazıyordu; FİLİNTA MUSTAFA SON DEVRİN ENTRİKALARI VE ÇEVRİLEN DOLAPLARI GÖSTERİYORDU. TRT1 TRT HABER GÜNLERCE BUNLARI DİZİ HALİNDE SEYİRCİLERİNE SUNDU.

Ülkemizde binlerce yüzbinlerce seyirci bu dizileri takip etti. Benimde dikkatimi çeken bir husus var. Filinta Mustafa filminde Yahudi Miloş ile birlikte çalışan hain bir adam Efendi Cemil. O kadar Osmanlı Türklerini hunharca kalleşçe pusu kurarak öldürüyor. Ben şahsen bütün Türk milletinin bu filmi izlemesini isterim.

Benin ecdadımı yani dedemin geçmişte ne kadar haince kumpaslar kurulduğu bilhassa ikinci Abdül Hamit’i zor durumda bıraktıkları açıkça görünüyor. Tıpkı bugünkü gibi katil Beşer Esad Suriye, Rusya, İran, İngilizler, Amerikalılar, Almanlar, Fransızlar gibi vs. devletlerin ülkemizin altını oydukları gibi içerideki düşmanlar nasıl bizleri katliamlarla mahvettikleri gibi yakın tarihte de öyle idi. İslam ile hiçbir alakası olmayan Efendi Cemil İslami kıyafet içerisinde ve yandaşları ile birlikte her türlü hainliği, şerefsizliği ve acımasız katliamları ile tanınmaktaydı. İslami kitaba göre münafık olan kişiler bugün de belli. Emanete hıyanet eder, yalan söyler, sözünde durmaz, husumete ileri gider. Efendi Cemil böyle idi.

Zan gıybet ve ülkenin batırılması için ikinci meşrutiyette o paşalar hem de subay sınıfındaki paşalar ülkeyi mahvettiler. Almanya’dan jöntürkler adıyla gelen eşekçi Ahmet’in oğlu Hüseyin Avni Paşa beraberinde ki paşalar Abdül Aziz’in bileklerini kestiler, katlettiler. Bugünde bizim Güney Batı Suriye sınırında ki bayır bucak Türkmenleri mücadele verirken burada giden yardımları ispiyon yapan gazetelerde okuduk kişilerin yüzünden bir anda 160 kişi orada öldürüldüler. Görülüyor ki bizim içimizde ki casuslar gazeteci olsun ve diğer hangi vasıfta olursa olsun katil Beşer Esad’a oradaki Ruslara Nuseyri İran düşmanlarına yem oldular. Ama bizim Müslüman Türkmenlerimize yardım gitse idi onlar ölmeyeceklerdi.

Demek ki içimizde ve dışımızda bulunan kaypak casuslar bizleri pusuya düşürüyor. Tıpkı kurtuluş savaşındaki gibi. Kandil dağlarından gelen düşmanlar Diyarbakır’da Sur’da Mardin’de güney doğu sınırlarında bizi içerden vurmak için ordumuzla savaşıyor. Biz bu günlerin bir an önce bitmesini arzu ediyoruz. Vay bee…. Efendi Cemil neymiş? Hak hukuk bilirmiymiş? Emanete hıyanet edermiymiş? Geçmişte beyler, ağalar, paşalar çok hainlikler yapmışlar ama efendilerin hainlik yapmasını da Filinta Mustafa filminde gördük. Diriliş Ertuğrul filmindeki dışardaki Moğollar bir taraftan tapınak şövalyeleri bir taraftan haçlı orduları da bizi o gün için Ertuğrul Gazi’yi Diriliş filminde görüldüğü gibi içerde de Müslüman kisvesindeki Türkler Ertuğrul Gazi’yi yok etmeye çalıştılar. Bu günde aynı düşmanlar başımızdaki yöneticileri yok etmek için elinden geleni yapıyorlar.

Isparta - 2:15 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER