Dr. Sevük’ün hakkını vermek lazım

Isparta - Ocak 23, 2015 7:51 am A A

Isparta sağlıkta Türkiye’nin en iyi illeri arasında. Fiziki şartların iyiliğinin yanı sıra, doktor sayısı, teknik donanım ve yapılan çalışmalar da Isparta için onur verici.

Sağlık Bakanlığının “sağlıkta dönüşüm” çalışmaları Isparta’ya yansıyor ama daha öncesinde bu dönüşümü Isparta’da başlatan, hizmetleri ve kişiliği ile hala takdir edilen, konuşulan bir isim var: Dr. Erdoğan Sevük.

Dün Akdeniz Gazetesi güzel bir haber yaparak Erdoğan beyin hizmetlerini ve Isparta sağlığındaki dönüşümdeki yaptıklarını yazmış. Ne kadar teşekkür etsek az.

Şehir Hastanesi fikrini ve yerini gündeme getiren, hastanenin tıbbi cihaz donanımındaki yatırımlarını başlatan, diş ile ilgili yatırımları başlatan, 112 Acili yapan ve diğer çalışmalardaki kıvılcımı çakan dönemin başhekimi, bugün Davraz Yaşam Hastanesinin Başhekimi Dr. Erdoğan Sevük’tür.

Bugünün sağlık yöneticilerinin kendisine hakkını teslim etmeleri ve bir plaket vermeleri herhalde takdirle karşılanır.

Çünkü sağlık camiasında Erdoğan beyin bıraktığı izler silinemez. Aradan 8 yıl geçmesine rağmen Erdoğan Sevük hala marka olarak devam etmekte, herkes isminden gururla bahsetmektedir.

Plaketin ve teşekkürün yanı sıra bazı isimlerinde ciddi bir özür borcu var Erdoğan beye. 2007’de Erdoğan Sevük gibi temiz ve pırlanta bir isme iftira atanlar, istifa edeceğini söylemesine rağmen, yerine geçmek için asılsız haber servis edenlerin bu özrü çok görmemeleri gerekiyor.

Allah’ın adaleti öyle büyük ki; Bu yol seçenler daha sonra birbirlerine düştü ve her ikisi de mahkemelik oldular. Konular ise maddiydi. Yani adalet yerini buldu.

Bende Isparta adına, hizmetleri için Erdoğan ağabeye teşekkürlerimizi sunuyorum. Erdoğan Sevük’ler kolay yetişmiyor. Siz ne yaparsanız yapın ismini silemiyorsunuz. Ama birilerinin isimleri yazılmadan siliniyor. Bilmem anlatabildim mi?

ŞAKİR H. AKSÖZ

Isparta - 7:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER