Çelebiler Otoparkı ihale edildi

Isparta - Şubat 20, 2015 7:32 am A A

Isparta Belediyesi’nin başlattığı otopark çalışmaları devam ediyor. Belediye önü yer altı otoparkı çalışmaları devam ederken, buna ilaveten Halı Sarayı altı otopark yenileme çalışmaları da start aldı. Özel İdare eski Binası arkasındaki yer altı otopark ihalesi gerçekleştirildi. Yine Valilik arkasındaki otoparkın yenilenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak.

Isparta Belediyesi, şehir içi otopark sorununu çözmek için yoğun çaba sarf ediyor. Bu kapsamda geçen aylarda başlayan Belediye önü yer altı 3 katlı otopark inşaatı tüm hızıyla sürerken, Halı Sarayı altında bulunan ve 60 araçtan 189 araca çıkacak olan otopark çalışması da yapılan ihale sonrasında müteahhide yer teslimini gerçekleştirdi. Müteahhit Halı Sarayı bodrumunda bulunan otopark alanındaki yenileme, iyileştirme ve genişletme çalışmalarına başladı. Belediye son olarak da Perşembe günü Çelebiler Mahallesi Özel İdare eski Binası arkasında kalan 3.600 m² oturma alanında uygulanacak ve yer altına 4 kat toplamda 14.400 m² inşaat alanına sahip otopark alanının da ihalesini gerçekleştirdi. İhaleye toplam 7 firma katılırken, 10 milyon 753 bin 208 lira muhammen bedelle gerçekleştirilen ihaleye 8 milyon 136 bin 919 lira ile 11 milyon 249 bin 359 lira arasında teklifler verildi. İhale ile ilgili karar yapılacak olan değerlendirmeler sonrasında verilecek. Diğer taraftan Valilik yanında bulunan 2 katlı yer altı otoparkının yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak da önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak.

Isparta Belediyesi İhale

Şehirdeki otopark sorununu çözmeye kararlı olduklarını ve bununla ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Otoparklar konusunda kararlıyız. Belediye olarak şehirde yaptığımız otopark çalışmalarımız var, aynı zamanda da Meclisimizden aldığımız kararla özel mülkiyetlere otopark zorunluluğu getirdik” dedi.

HALI SARAYI OTOPARKI 189 ARACA ÇIKIYOR

Halı Sarayı altında bulunan ve 60 araçlık kapasiteye sahip otopark 189 araca çıkıyor. Halı Sarayı bodrumunda geçmişte yapılan ve önceleri depo olarak kullanılan ve ardından atıl vaziyete düşen dükkânlar kaldırıldı. Otoparkın şehirde bir zorunluluk haline geldiğini söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Burasıyla ilgili olarak yaptığımız çalışmalar sonrasında binamızın depreme dayanıklı olduğunu tespit ettik ve bunun üzerine de bu otoparkın ıslah ve yenileme çalışmalarına girdik. Otoparkımız o dönem uygun modülasyonla yapılmış. Burayı ihale ettik ve ihale neticesinde de müteahhide yer teslimini gerçekleştirdik. Alanda çalışmalar başladı ve en geç 6 ay içerisinde bu otoparkımız devreye girmiş olacak. Otoparkımız 60 araç kapasitesinden 189 araca çıkıyor. Bu da çözüm için önemli bir paya sahip olacak” dedi.

Halısarayı Otopark

VALİLİK ARKASI 2 KATLI YER ALTI OTOPARKI İHALEYE ÇIKIYOR

Isparta Valiliği ile Bedesten arasında kalan ve geçmişte yer altına iki katlı olarak inşa edilen otoparkta da yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek. Başkan Günaydın, bu alanın da yeniden planlandığını ve önümüzdeki günlerde bu alanın ihalesinin yapılacağını duyurdu.

Valilik Arkası Otopark

ÇELEBİLER MAHALLESİ OTOPARKININ İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çelebiler Mahallesi’nde bulunan ve uzun süredir istimlak çalışmaları devam eden ve sonuçlandırılan Özel İdare eski Binası arkasındaki 3.600 m² oturma alanına sahip ve yer altına 4 kat toplamda 14.400 m² inşaat alanına sahip otopark yapım ihalesi de gerçekleştirildi. Perşembe günü saat 10.00’da Isparta Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın da katıldığı 10 milyon 753 bin 208 lira yaklaşık maliyetli ihaleye 7 firma katıldı. İhaleye katılan firmalar 8 milyon 136 bin 919 lira ile 11 milyon 249 bin 359 lira arasında değişen tekliflerini sundu.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, istimlak çalışmaları için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydederek, ihale sonrasında dosyaların değerlendirileceğini ve belediye menfaatleri doğrultusunda karar verileceğini dile getirdi. Günaydın, “Bu projelerimize ek olarak yapacağımız yeni projelerimiz var. Otopark konusunu çözmekte kararlıyız. Isparta’mız yaptığımız bu çalışmalarla yaşanabilir iller arasında birinciliği hedeflemekteyiz. Yaptığımız çalışmaların halkımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” görüşlerinde bulundu.

Isparta - 7:32 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER