Beşiktaş Başkanı Orman, Isparta’da

Isparta - Aralık 19, 2016 7:16 pm A A

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süleyman Demirel Üniversitesindeki (SDÜ) “Kulüp Yönetiminde Ekonomi ve Beşiktaş” konulu konferansa katılmak için geldiği Isparta’da, önce Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret etti.

Vali Günaydın, ziyarette yaptığı konuşmada, Beşiktaş’ın ülkenin önemli değerlerinden ve Türk futbolunun mihenk taşlarından biri olduğunu söyledi. Beşiktaş’ın son yıllarda elde ettiği başarılarla Türk milletinin göğsünü kabarttığını dile getiren Günaydın, “Bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği üstün performans hepimiz için gurur vericiydi. Tabii şansızlık oldu ama sağlık olsun. Önemli olan başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması.” diye konuştu.

Beşiktaş Başkanı Orman, Vali Günaydın’a, üzerinde adının yazılı olduğu Beşiktaş forması hediye etti. Günaydın ise Orman’a Isparta Davrazspor forması verdi.

Orman, daha sonra Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan polis memuru Durmuş Öcal’ın Isparta’daki evini ziyaret etti.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, şehidin babası Şerafettin Öcal’a başsağlığı dileğini ileten Orman, burada yaptığı konuşmada, yüreğinin yandığını belirterek, “Başımız sağ olsun, Allah hepsine rahmet eylesin.” dedi.

Ziyaret sırasında Fikret Orman’ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Fikret Orman, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile de görüştü.

Orman, daha sonra Süleyman Seba Üni. BJK Topluluğu ve 1903 Isparta Beşktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen “Kulüp Yönetiminde Ekonomi ve Beşiktaş” isimli konferansta Orman, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde Beşiktaş’a gönül vermiş taraftarlar ile bir araya geldi.
Marş ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Orman, omuz omuza bir camia olma bilinciyle yılmadan yıkılmadan yoluna devam eden Beşiktaş’ı anlattı. BJK’nin Osmanlı’dan miras kalan en önemli kurumlardan birisi olduğunu belirten Orman, milliyetçi olarak nitelendirdiği Kulübün Türkiye’nin gelişiminde de etkin rol oynadığını vurguladı. Dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurlara değer verdiklerini de sözlerine ekleyen Orman, “Çocukluğumdan itibaren Beşiktaş Kulübünün içerisindeyim. Biz de bir BJK eğitimi vardır. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz. Saygılı ve mütevazı olmak, rakiplerle iyi geçinmek, renklere saygılı davranmak gibi birçok değerli maddesi vardır.” dedi.
Etkinlikte, Spor Bilimleri Fakültesi önerisiyle Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu kararıyla Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a “Toplumsal Katkı Beratı” verildi.
Isparta - 7:16 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER