Belediye açtığı davayı geri çekmeli

Okunuyor | Belediye açtığı davayı geri çekmeli
 Belediye açtığı davayı geri çekmeli

AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun Isparta Belediyesi’nin ITKM inşaatının yüklenici firmasına kayyum atandıktan sonra sözleşmenin fesih edilmesi için açtığı davayı yanlış bir adım olarak nitelendirdi.

Zabun, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Son süreçte atılan yanlış bir adım söz konusudur. Bu yanlışlığın düzeltilmesi gerekiyor. 5 Ekim’de Antalya Sulh Ceza Mahkemesi, kayyum atama kararı alıyor. 13 Ekim’de kayyum heyeti göreve başlıyor. 20 Ekim’de de belediye fesih için dava açıyor. Bana göre belediye burada aceleci davranmıştır. Neden aceleci davranmıştır, onu da bilmiyoruz. Bu acecililikleri yerine burada yeniden bir değerlendirme fırsatı yapmayı kendilerine tanımış olsalardı, bu çerçeve üzerinden bir süreç yürütmüş olsalardı çok daha sağlıklı olurdu. Bir hukukçu olarak kayyum heyeti atandıktan sonra açılan fesih davasının sürecin önünde büyük bir engel olarak durduğunu düşünüyorum.

Siz belediye olarak mahkemeye bir dava açıyorsunuz, dolayısıyla karşı tarafın elini, kolunu bağlıyorsunuz. Karşı tarafta da kayyum heyeti, fesih için davanın üstünde ısrarla durulursa elinde imkan kalmadığı için burayı tamamlamayacaktır. Dolayısıyla burada yapılması gereken iş belediye tarafından açılan bu fesih davasının masaya yatırılıp, bir hukukçu heyetiyle değerlendirilip, geri çekilmesi gerekir. Burada belediye kayyum heyetinin önünü açmalı, bu yatırımlara alan sağlamalıdır.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın