Başkan Günaydın’ın Mevlid Kandili kutlama mesajı

Isparta - Ocak 12, 2014 4:19 pm A A

12 Ocak 2014 Pazar’ı Pazartesiye bağlayan gecenin Peygember Efendimizin doğum günü olması münasebeti ile Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın bir mesaj yayınladı. Bütün insanlığa “rahmet peygamberi” olarak gönderilen , barış, huzur ve mutluluk dolu peygamberimizin doğum yıldönümü bugün ayrı bir önem taşımaktadır. , “Huzursuzluğu, öfkeyi, acımasızlığı ve düşmanlığıyla bu dünyayı kirletenlere, insanlık için en güzel örneğin o muhteşem gölgesine sığınmaktan başka bir yolu olmadığını işte bu kandil gecesinde bir kez daha hatırlatmış olacağız.

Sevginin ve sevgililerin en şereflisi Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir. Bu nedenle Mevlid Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Her bakımdan sıkıntılar içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla sıkıntılardan çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz, maddi ve manevi sıkıntılar içinde çırpınan günümüz insanına da kurtuluş reçetesini en güzel örnekleriyle vermiştir.

Mevlid Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği en değerli manevi gecelerdendir. Bu manevi gece, Hz. Peygamber’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. Bu değerleri fark etmek ve onları bir davranış bilincine ve yaşanan bir hayat haline getirebilmek, temel hedefimiz olmalıdır.

Kutlu Peygamber’in doğum gecesi, sadece Müslümanlara değil, huzur ve mutluluk arayan bütün bir insanlığa şüphesiz en büyük armağandır.

Bu kutlu günlerin Peygamberimizin daha iyi tanınmasına, O’nun verdiği mesajların daha iyi algılanmasına vesile olmasını diliyor, Ispartalı hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni kutluyorum.

Isparta - 4:19 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER