‘Başbakanlık mesajı şehitlerimizin ruhunu incitti’

Isparta - Nisan 26, 2014 7:04 pm A A

Türk Ocakları Isparta Şubesi Başkanı Op. Dr. Levent Başyiğit tehcirin yıldönümü nedeniyle Başbakanlıktan yapılan taziye mesajını eleştirdi. Başyiğit açıklamasında “Başbakanlık tarafından yayınlanan ve soykırım iftirasının kabulü işaretlerini taşıyan taziye mesajı şehitlerimizin ruhunu incitmiştir” dedi.

Türk Ocakları Isparta Şubesi Başkanı Op. Dr. Levent Başyiğit konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi. “Türk milleti şerefli bir tarihe sahiptir. 5 bin yıllık geçmişinde başını öne eğecek bir davranışı olmamıştır. Hiç kimseye verilecek bir hesabı, hiç kimseden dilenecek bir özrü yoktur.

Ecdadımızın acılarına ortak olmayanların, Batı cephesinde, Çanakkale de var olma mücadelesi veren Türk milletini, Doğu da arkadan vuran, kurdukları Taşnak ve Hınçak çeteleri ile hamile kadınların karnında ki bebeleri katleden, Camii ye doldurdukları Türkleri yakan Ermeni Eşkiyalarından Türk Milleti adına özür dileme hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşın da, Doğu Anadolu’da, Irak’ta, Suriye’de bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizin torunları olarak onların incitilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Başta Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere Türk Milletini temsil eden makamları, Türk milletinin hukukunu savunmaya, milletimizin şerefine halel getirecek adımların atılmaması için gerekli tavrı ortaya koymaya çağırıyoruz.”

Isparta - 7:04 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER