Bahattin Şenol : Bilgi kirliliği oluştu

Iyaş A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, IYAŞ AVM’de dün meydana gelen kaza ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Şenol, kazadan sonra bilgi kirliliği oluştuğunun altını çizerek, önemli açıklamalarda bulundu.

Şenol açıklamasıda; “Dün saat 14.00 itibarı ile alışveriş merkezimiz fast food bölümünde restoranlarda pişen yemeklerin oluşturduğu sıcak hava ve havalandırma kanallarının içinde oluşan sıcak hava sıkışarak fast food bölümünün alçıpan asma tavanında 5 m2’ lik bir kısmında yırtılma meydana getirmiştir. Bu yırtılma sonucunda ağırlık oluşması nedeniyle her iki tarafı aşağı doğru çekerek alçıpan asma tavanın plakalar halinde aşağı düşmesine neden olmuştur.

Bu olayın hemen sonrasında basında ve sosyal medyada da bilgi kirliliği oluşmuş ve devam etmiştir. Bu nedenle Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar ile bu basın açıklamasını yapmış bulunmaktayız. Dün saat 17.30 itibarı ile İl Sağlık Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre 13 kişi hastanelere müracaat etmiş, bizim oluşturduğumuz ekiplerle tüm hastaneleri gezmemiz sonucunda ilk etapta 5 daha sonra 13 kişinin daha müracaat ederek ayakta tedavi gördüğü tespit edilmiştir. Cenabı Allah’a şükürler olsun ki, can kaybı ve ciddi anlamda bir yaralanma meydana gelmemiştir. Bu hepimizin sevincidir.

Cenabı Allah kimseye böyle kazalar yaşatmasın. Teknik ekiplerimizin tespit etmiş olduğuna göre alçıpan asma tavanın o bölümde sistem değişikliği yapılacak ve  60*60 alüminyum asma tavan kullanılarak meydana gelen hava sıkışmalarının tahliye olması için havalandırma menfezleri bırakılacaktır. Yeni sistemle inşallah Cumartesi günü fast food bölümümüz hizmete girecektir. Oluşan maddi hasar önemli değildir ve giderilebilir. En büyük tesellimiz  can kaybının ve elim bir yaralanmanın olmamasıdır. Cenabı Allah bir daha böyle kazalarla karşılaştırmasın, kimsenin de başına vermesin. Basındaki bilgi kirliliğini de bu şekilde giderirken basın toplantımıza katılan ve bu duruma karşı duyarlı davranan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

Meydana gelen kazada zarar gören, yaralanan tüm kardeşlerimizden özür diler, kendilerine geçmiş olsun der, Cenabı Allah’tan şifalar dileriz.” dedi.

IYAŞ AVM FAST FOOD BÖLÜMÜ YARIN AÇILIYOR

Öte yandan IYAŞ’tan bugün yapılan açıklamada, “Fast Food alanımızda 24 saat çalışma esasıyla gerekli önlemler alınmış ve yenilemeler yapılmış olup, yarın itibariyle hizmete açılacaktır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bahattin Şenol : Bilgi kirliliği oluştu için yorumda bulun

    Bahattin Şenol : Bilgi kirliliği oluştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahattin Şenol : Bilgi kirliliği oluştu için ilk yorumu yapabilirsin.