• DOLAR
  3,7645
  % 0,17
 • EURO
  4,6627
  % -0,04
 • ALTIN
  162,1766
  % -0,51
 • BIST
  $11.639
  % 8,37
Altın Portakal Isparta korteji (Foto Galeri)

Altın Portakal Isparta korteji (Foto Galeri)

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Isparta Korteji, Belediye binası önünden başlayıp Valilik binası önünde sona erdi.

49.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Isparta’ya gelen beyazperdenin yıldızları, halkın yoğun sevgisiyle karşılaştı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Antalya’dan gelen 50 kişilik heyet, Isparta Belediyesi önünde Mehteran takımının gösterisiyle karşılandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile Isparta’ya gelen sanatçılar ilk olarak Belediye Başkan Vekili Hasan Demir’i makamında ziyaret etti. Burada Başkan Akaydın’a plaket takdim edilirken, sanatçılara gül seti hediye edildi.

Başkan Akaydın, Isparta’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, daha önce planlanan yolculuğu nedeniyle aramızda olamadı. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni 46’ıncı yılından itibaren bölge etkinliği haline getirdik. İlk yılımızda Antalya ilçelerine yaydık sonra Isparta ve Burdur’u aldık. Burada da önemli bir sanatçı sevgisi var” dedi.

Ulusal sinemanın desteklenip ulusal sinema sanatçılarını halkla buluşturma amacında olduklarını anlatan Akaydın, şöyle konuştu: “Kortejler bunun en iyi yapıldığı organizasyonlar.Çünkü kapalı salonlarda, ödül törenlerinde halkımızı çok istememize rağmen alamıyoruz. Antalya’da düzenlenen kortej, 152 bin kişiyi sokaklara dökmüş. Bu çok önemli bir rakam. Bunu sağlayan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.Onlar da mutluysa Isparta Burdur buluşmasından memnunsa demek ki başarı sağlanmış demektir. Bunu bir Güneybatı Akdeniz kültür etkinliğine çevirmenin mutluğunu yaşıyoruz.”

Belediye ziyaretinin ardından aralarında Altan Günbay, Kartal Kaya, Yakup Yavru, Aslı Oman, Yüksel Avcı gibi isimlerin bulunduğu sanatçılar kortej geçidi için festival trenine bindirildi.Kortejin önünde üstü açık araca İlyas Salman ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın oturdu. Ispartalıların özellikle İlyas Salman’a ilgisi büyük oldu. Vatandaşlar, aralarında Coşkun Göğen, Salih Güney ile Survivor Hasan’ın da bulunduğu sanatçıları cep telefonlarıyla görüntüledi. Konfeti yağmuru altında belediye önünde başlayan kortej, Isparta Valiliği önünde çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Galeri Isparta Portakal

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?