AK Parti ve CHP olur mu?

Okunuyor | AK Parti ve CHP olur mu?

Ak Parti ile Chp Koalisyon kuracak bir kenara bunu yazın.

258+132=390 Milletvekili. Çünkü hiç bir Ak Partili Milletvekili  erken seçim isteyerek 3.döneme takılmak istemez. İkincisi hiç bir yeni milletvekili yeniden seçilememe korkusu nedeniyle erken seçime yapılan meclis oylamasında evet demez. Bu nedenlerle CHP’de yeni milletvekilleri ile Ak Parti milletvekilleri partilerine baskı kuracaktır. Hatta Chp’den istifa edip Ak parti’yi bağımsız destekleyecek milletvekilleri bile çıkacaktır.Ama çok yüksek bir ihtimal olmasa bile Ak parti ile Mhp ve Bdp koalisyon kurmak istemeyecektir. Ayrıca Chp İktidar olma avantajlarını kullanmak için yeniden bir devlet yapılanmasını ve istediklerini yapmak için bu fırsatı muhtemelen değerlendirecektir.

Bu durumda ne olur. Vatandaş için iyi sonuçlar doğar, istikrarlı ve kararlı güzel kararlara imza atılabilir. Yeni bir Anayasa katılımcı bir çoğunluk ile değiştirilebilir.

Ekonomik olarak başarı sağlanabilir.
Mhp ise koalisyonun başarısızlığı halinde yeni bir alternatif olarak güçlenebilir.

Başarılı olursa da Ak Parti ve Chp ‘nin milletvekilleri artar. Hdp %7’lere geriler.Mhp ise başarılı koalisyon nedeniyle oy oranında 2011 düzeyi olan 12-13’lere gerileyebilir.

Yani ne olursa olsun erken seçim değil, en azından bir koalisyon denemesi yaşayacağız diyorum ama hepimiz de;Bekleyip göreceğiz.

Her şeyin Ülkemizde kaosa değil güzel günlere doğru gitmesini dilerim.

Secattin Büyükdavraz-Hedef Tv-Gazete32

Yapılan Yorumlar
  • hikayenoktacom dedi ki:

    akp ile koalisyon kanserli vakkaa olur. chp zarar görür. akp artık koalisyon bile yapılmayacak kadar kutuplaştı, kutuplaştırıldı. aslında seçimin mağlup ismi RTE dir. Paralel mitingler akp oylarını düşürdüğünden değil ayakkabı kutusundaki görüntüden. kaybettirdi.

Bir Yorum Yapın