ALTIN 253,0654
DOLAR 5,8756
EURO 6,5991
BIST 92.250
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Isparta 25°C
Gök Gürültülü

6 Mart Atatürk Gençlik Koşusu yapıldı

06.03.2016
A+
A-
6 Mart Atatürk Gençlik Koşusu yapıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya teşriflerinin 86. Yıldönümü dolayısıyla ‘6 Mart Atatürk Gençlik Koşusu’ düzenlendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya teşriflerinin 86. Yıldönümü dolayısıyla Isparta Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğiyle ‘6 Mart Atatürk Gençlik Koşusu’ düzenlendi. Dereceye giren sporcular para ve madalya ile ödüllendirildi.

Koşuların 100, 400 ve 800 metrelik bölümleri Atatürk Stadı’nda, 2000 ve 3000 metre koşuları ise yol koşusu şeklinde bay ve bayanlar olarak Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 16 ayrı yarışma şeklinde yapıldı.

Yıldızlar Kategorisinde 2002, 2003 ve 2004 doğumlu sporcular yer alırken, gençler kategorisinde ise 1998 ile 2001 arası sporcular yarıştı.

Erkekler ve bayanlar olarak Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde 100, 400 ve 800 metre yarışlarında ilk 4’e girenlere madalyanın yanı sıra birincilere 300, ikincilere 250, üçüncülere 200 ve dördüncülere de 150’şer lira para ödülü verildi.

Cumartesi günü gerçekleştirilen yarışmaların yol bölümü yarışlarında ise 2000 ve 3000 metrede yarışan sporculardan ilk altıya giren bay ve bayan koşuculara da madalyanın yanı sıra birincilere 400, ikincilere 350, üçüncülere 300, dördüncülere 250, beşincilere 200 ve altıncılara da 150’şer liralık para ödülleri takdim edildi.

Cumartesi günü düzenlenen yarışların ardından sporculara para ve madalya ödülleri Atatürk Stadyumu’nda verilirken, dallarında birinci olanlara madalyaları ise protokol tarafından Pazar günü Hükümet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından verildi.

Hükümet Meydanı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya teşriflerinin 86. Yıldönümünü dolayısıyla düzenlenen törenin ardından dallarında birincilik kazanan sporculara madalyaları Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç tarafından verildi.

Atatürk Gençlik Koşusu - 1

6 MART ATATÜRK GENÇLİK KOŞUSU DERECEYE GİREN SPORCULAR ŞU ŞEKİLDE:

100 METRE YILDIZ ERKEKLER
1. Muhammet Ali ŞAHİN
2. Ramazan BİLER
3. Buğra NOYAN
4. Abdulgader Omar SAİD

100 METRE YILDIZ KIZLAR
1. Tuana Havva KARA
2. Beyza KUŞÇU
3. Hilal YAVUZ
4. Afra SÖYLEMEZ

100 METRE GENÇ ERKEKLER
1. Nadir BİLİR
2. Abdulkadir TOKMAK
3. Hüseyin ÇEVİK
4. Samet Can MUTLU

100 METRE GENÇ KIZLAR
1. Buket YAĞÇI
2. Yüksel BAL
3. Dilan ÇINAR
4. Kezban ERSEN

400 METRE YILDIZ ERKEKLER
1. Emir YILMAZ
2. Yusuf Musa SEKMEN
3. Furkan BAYSAN
4. Samet Emre GÜNGÖR

400 METRE YILDIZ KIZLAR
1. Edanur YAVUZ
2. Gamze ERDOĞAN
3. Sevde Nur KARAGÜL
4. Asya CEYLAN

400 METRE GENÇ ERKEKLER
1. Metin GÜRDAL
2. Furkan AKKAŞ
3. Yusuf DORU
4. M. Mustafa TÜRE

400 METRE GENÇ KIZLAR
1. Ceren YILMAZ
2. Hafize AKÇAY
2. Ayşenur KOÇ
3. Yasemin ÇİFTÇİ

800 METRE YILDIZ ERKEKLER
1. Serkan ÇEKMEZ
2. Osman DEMİRALAY
3. Abdulmuttalip GÖKMEN
4. Mehmet Can ÜLPEREN

800 METRE YILDIZ KIZLAR
1. Emine ULUDAĞ
2. Nurgül UÇGUN
3. Habibe ADIGÜZEL
4. İrem EROL

800 METRE GENÇ ERKEKLER
1. M. Ali ERDAL
2. Sezgin FİL
3. Şerif DOĞAN
4. Sedat YALÇIN

800 METRE GENÇ KIZLAR
1. Rumeysa COŞKUN
2. Fatma Dilek MERMER
3. Tuğba KURT
4. Nigar SARTLIYILDIZ

YOL KOŞUSU 2000 METRE YILDIZ ERKEKLER
1. Melih GÜLDAL
2. Ömer BEDER
3. Aziz ÇEVİK
4. İbrahim ULUÇAY
5. Faik ÖLMEZ
6. Hamza Ali KUKULU

YOL KOŞUSU 2000 METRE YILDIZ KIZLAR
1. Asiye Nur SANCAR
2. Aslıhan EROL
3. Sueda KAYACAN
4. Hatice ÖZBALCI
5. Sevdenur TAŞKIN
6. Zeliha AKÇAY

YOL KOŞUSU 2000 METRE GENÇ ERKEKLER
1. Mutlu KARABULUT
2. Feyzi BAYSAN
3. Fatihcan EKİNCİ
4. Ömer Faruk SONGÜL
5. Ramazan ARIK
6. Samed ÖZ

YOL KOŞUSU 2000 METRE GENÇ KIZLAR
1. Özge KÖSE
2. Cansel TÜRE
3. Kübra GÜLER
4. Gamze ÖZTAŞ
5. Havva GICIR
6. Neslihan KOCAOĞLU

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.